Hoşgeldiniz  

Safranbolu Okuyor

| 19 Mart 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

Milli Eğitim Bakanlığının desteği ile 2017 yılının son aylarında Safranbolu’da dört adet Z kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) açıldı.  Z Kütüphanelerin yanı sıra sınıf sınıf tüm okullara kitap dağıtımları da devam ediyor.

Proje kapsamında okul ziyaretlerine devam eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer,  İlçede okullara yaklaşık 5 bin tane kitap kazandırıldığını, bunun yanısıra Aralık ayı içerisinde ‘’Safranbolu Okuyor ‘’ projesinin başlatıldığını kaydetti.15 Temmuz Anadolu İmam Hatip Lisesi 9- 10-11’inci sınıfları ziyaret eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’e  Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş  de eşlik etti.Ziyaret sonrası bir konuşma yapan Ürkmezer, şu sözleri yer verdi.‘’Amacımız çocukları daha çok kitapla buluşturmak ve çocukların okudukları kitapları özümsemelerini sağlamaktır. Erken dönemde okuma alışkanlığı kazanan çocukların kelime hazinesi ve düşünme yeteneği artmakta buna bağlı olarak yaratıcı zekâ, dinleme ve konuşma yeteneği gelişmektedir. Çocukluğun ilk yıllarında kitapla tanışma, onların gelecekteki tüm yıllarını etkiliyor. Bu bilinçle geleceğin makam sahipleri çocukların aileleri ile birlikte en doğru şekilde yönlendirmeyi hedefliyoruz.’’dedi.Safranbolu genelinde okullara yaklaşık 17 bin kitap dağıtıldığı ve bu dağıtıma devam edeceği belirtildi.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere görüntülendi

KARABÜKSPOR 2 YILDA BU HALE NASIL GELMİŞ ?RAPORDAKİ BAZI BELGELER ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI.

Mustafa Şahin’den Tarım Ve Hayvancılığa Destek

SAFRANBOLU 18 MART KENT PARKI NEREDE?

SAFRANBOLU KAYYUMU GİDİYOR MU?

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle