logo

Safranbolu park ve bahçelerini güzelleştiriyor

Safranbolu Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, şehrin bakım ve hijyeni için çalışmalarını sürdürüyor.

Şehrin estetik görünüm çalışmalarını mevsimsel çiçek dikimleri ve bakımlarını yaparak sürdüren ekipler; kent merkezinde yapılan çalışmalarda ekipler, yeşil alanlarda ve parklarda ağaç bakım, çim biçme, yabani ot temizliği, park bakım ve revize çalışmalarını kontrollü olarak gerçekleştiriyor. Halkın ortak kullanımına açık tüm alanları temiz, sağlıklı ve bakımlı hale getirmek üzere 59 parkın 25’inde onarım, bakım ve dezenfeksiyon işlemleri tamamlandı. Çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor.

Belediye Başkanı Elif Köse, şehirde estetik çalışmaların titizlikle yapıldığını, pandemiden dolayı uzun süre yasaklı olan park ve bahçelerin bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının başladığını belirttiği açıklamasında;

“Tüm parklarımızı bakıma ve korumaya aldık. Vatandaşlarımız huzur içinde gezsin, çocuğuyla günün her saati vakit geçirsin diye tüm önlemlerimizi alıyoruz. Parkın sahibi çocuklarımız ve halkımızdır. Kovid-19 salgını son bulduğunda tüm parklarımızın çocuk cıvıltılarıyla şenleneceği günleri sabırsızlıkla bekliyoruz’’ dedi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ