Hoşgeldiniz  

Safranbolu’da ‘Ağaç Kesme, Fidan Dik’ Kampanyası

Okan Küçük | 29 Aralık 2017 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Ağaç Kesme, Fidan Dik’ adlı kampanya kapsamında Safranbolu’da 2 bin fidan dağıtıldı. 
Safranbolu Misak-ı Milli Meydanında düzenlenen etkinlikte konuşan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, Orman İşletme Müdürlüğü ile birlikte ‘Ağaç Kesme Fidan Dik’ başlığı altında vatandaşlara fidan dağıttıklarını söyledi.
Ürkmezer, “ Bu yıl Safranbolu’da yüz bin’in üzerinde fidan dikimi gerçekleştirildi. Bu gerçekten çok önemli bir rakam. Evet, Safranbolu tarihi bir şehir ama sadece tarihi değil, doğası ile de bir bütün. Yerli yabancı misafirlerimizin Safranbolu’nun kanyonlarını, ormanlarını da görmesini istiyoruz” dedi.
Karabük’e genel olarak bakıldığında yaklaşık %73’ü ormanla kaplı olan bir il olduğunu da kaydeden Ürkmezer, “ Safranbolu’muzda bu bütünün bir parçası Bu nedenle vatandaşlarımızın ormanı ve doğayı korumasını teşvik etmek amacı ile böyle bir etkinlik düzenledik. Yılın son gününde 2000 fidan dağıtıyoruz. Bu nedenle her yaştan insanımızı ağaç dikmeye, ormanı korumaya davet ediyorum. Ki bu gün karşılaştığımız ilgi oldukça mutluluk verici. Yine 2018 yılı içerisinde de Kaymakamlık ve Belediye olarak özellikle gençlerimizi ve çocuklarımızı ağaç dikmeye teşvik etmeye devam edeceğiz. Bu vesile ile Orman İşletme Müdürümüz ve personeline de teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

Ürkmezer daha sonra Misak-ı Milli Demokrasi Meydanına gelen vatandaşlara fidan dağıttı.
Düzenlenen etkinliğe Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in yanı sıra , Safranbolu İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Özden, Safranbolu Orman İşletme Müdürü Basri Altunay da katıldı.

 

 

 

 

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kongresine Doğru

Karabük Ziraat Mühendisleri Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili´den Yeni Yıl Mesajı

KBÜ’de Mehmet Akif Ersoy ve Çanakkale Ruhu Konferansı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle