logo

Safranbolu’da Denetim Yapıldı

Kovid-19 tedbirleri kapsamında belirlenen kurallara yönelik berberler, kuaförler, güzellik salonları, pazar yeri ve toplu ulaşım araçları denetlendi.

Safranbolu Kaymakamlığı bünyesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü, Zabıta Ekipleri ve Esnaf Odası Temsilcilerinden oluşturulan ekiplerle, 85 kuaför salonu, berber ve güzellik salonu, 53 ticari taksi ve 6 durak, 64 toplu taşıma aracı ve pazar yerleri denetlendi.

Pandemi sürecinin başlaması ile alınan kararları zamanında ve yerinde uyguladıklarını ifade eden Kaymakam Dr. Fatih Ürkmezer;”Devletimiz pandemi sürecini diğer ülkelere nazaran çok iyi yönetti. Bu süreçte belirli yaşlarda olan bir çok vatandaşımıza getirelen kurallar, esnafımıza da getirilirdi. Bugün böyle güzel sonuçlarla karşılaşıyorsak, vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın verdiği destek ve sabrı sayesinde olmuştur. Tabii ki biz rehavete kapılmadan denetimlere devam edeceğiz ve bu illetten Milletçe kurtulacağız. Kaymakamlığımız bünyesinde bir çok meslek dalından oluşturduğumuz ekiplerimizle Bakanlığımız tarafından gönderilen Genelgelerdeki hususlar tek tek denetleniyor. Denetimler esnasında kurallara riayet edildiği görmemiz bizleri çok memnun etti, desteklerinden dolayı tüm esnaflarımıza ve vatandaşlarımza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ