logo

Safranbolu’da dezenfektan çalışmaları hız kazandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün akşam saatlerinde yaptığı açıklama sonrası, Safranbolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri dezenfektasyon çalışmalarına hız kazandırdı.

Geçtiğimiz haftalarda otobüsler, minibüsler ve tüm duraklar Belediye Ekipleri tarafından dezenfekte edilmeye başlanmıştı. Park ve bahçeler, ortak kullanım alanları, otobüs terminali de ilaçlama çalışmaları içerisine dâhil oldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri; “Belediye Başkanımız Elif Köse’nin talimatı ile düzenli olarak otobüsler, minibüsler, duraklar, parklar ve bahçeler ile otobüs terminalinde dezenfektasyon çalışmalarımız düzenli olarak devam edecek. Bu iş için bir ekip oluşturuldu. Bu ekipler rutin olarak ortak kullanım alanlarında çalışmalar yapıyorlar. İlçe Sağlık Müdürlüğümüzden aldığımız bilgiler doğrultusunda kentimizde herhangi bir vaka yok. Bizler de elimizden gelen önlemleri alıyoruz. Vatandaşlarımızın da hijyen konusunda hassas olmaları gerekiyor. Elleri sık sık sabunla yıkanmalı ve ortak kullanım alanlarında tedbirli olunması gerekiyor.” dedi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ