logo

Safranbolu’da Dükkanlar Denetlendi

Safranbolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü personelleri ile beraber gıda tüketiminin yapıldığı dükkânları denetledi.

Normalleşme süreci ile birlikte tüm Türkiye’de olduğu gibi kentimizde de vak’a sayılarında artış yaşanıyor. Halk sağlığı için kontrollü sosyal hayatın sürdürülebilmesi adına belediye ekiplerimiz denetimlerini sıkılaştırdı.

Safranbolu Beleidyesi vatandaşların sağlıklı bir şekilde, gönül rahatlığı ile gıdalarını tüketebilmeleri için denetimlerini aralıksız sürdüren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kontroller sırasında doğru hijyen hakkında da esnafları bilinçlendiriyor.

Müdürlükten yapılan açıklamada; “Gerçekleştirdiğimiz denetimlerde önceliğimiz dükkânların hijyeni. Dükkân girişlerinde mutlaka dezenfektan bulunmasına, maske kullanımının mecburi olmasından maskesiz müşteriler için kasa önünde maske bulundurulmasına ve oturma düzeninin sosyal mesafe kuralına uygun olmasına dikkat ediyor ve olmayanlara cezai işlem uygulanıyor” denildi. Köse; “Denetimlerin sıkça yapılmasının hizmet kalitesini de arttırdığını kaydeden Zabıta görevlisi arkadaşlara kolaylıklar diliyor, denetimlerden sorunsuz geçen esnaflarımıza çok teşekkür etti.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ