Hoşgeldiniz  

Safranbolu’da Fidan Dağıtımına Yoğun İlgi

| 26 Mart 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

Safranbolu Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında vatandaşlara 6 bin adet Ihlamur, Servi, Fıstık Çamı, Ceviz fidanı dağıtıldı. Vatandaşların ilgisi gözlerden kaçmadı.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’inde katıldığı fidan dağıtım etkinliğinde konuşan Orman İşletme Müdürü Gürol Basri Altunay “Amacımız, insanlara ağaç sevgisini daha fazla aşılamak, bilinçsizce ormanları yok etmek değil, fidan dikerek ormanları daha da güzel hale getirmek” diye konuştu.Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ise,  İlçe Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 6 bin adet fidan dağıtıldığını kaydederken, “ Yaklaşık 4 ay önce 4 bin adet fidan halka dağıtılmıştı. Bu gün yine Servi, ceviz, fıstık çamı, ıhlamur fidanları dağıtılıyor. Vatandaşların, özellikle gençlerin fidan dağıtımına ilgi göstermesi bizleri mutlu ediyor. Malumunuz üzere Sayın Cumhurbaşkanı da ağaçlanmanın önemine her fırsatta dikkat çekiyor. Safranbolu’nun sadece kültürel varlıkları ile değil yeşili, muhteşem doğasıyla da gözde bir kent.Yine çok uzun bir süreçte oluşan ormanları korumak ve yeni orman alanları oluşturmak hepimizin vatandaşlık görevidir. Bu vatandaşlık görevini yerine getirirken ağacı ve ormanı korumanın uygarlığın en temel göstergesi olduğunu çocuklarımıza öğretmeli ve bu bilinçle ormanlara sahip çıkmalıyız. Orman İşletme Müdürlüğüne bu anlamlı çalışmalarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Okan Küçük Yorumluyor… KARABÜKSPOR’U BU HALE GETİRENLER ORTAYA ÇIKIYOR.  RESMİ KURUMLAR DERHAL HAREKETE GEÇMELİ…HER TAŞIN ALTINDAN HAKAN AYVAZ ÇIKIYORSA ARKA PLAN DA AÇIKÇA ORTA DA DEĞİL MİDİR ? PLANA GÖRE 153 MİLYON DAHA KARDEMİRDEN  HÜPLENECEKMİŞ DEMEK Kİ DE GÜLEÇLER O İŞİ BOZMUŞ ÇOK ŞÜKÜR…KARABÜK TSO SEÇİMLERİ VE OLASI ADAYLAR…                                    

Otomobil Kırmızı Işıkta Bekleyen Araçlara Çarptı: 1 Yaralı

KBÜ’nde ki Kütüphanenin İçi de Dışı da ‘Kitap’

ÇAYLI’NIN İHRAÇ TALEBİNİN SON DURUMU NEDİR ?

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle