Hoşgeldiniz  

Safranbolu’da Neler Oluyor ?

| 03 Aralık 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

          31 Mart  Yerel seçimlerindeki Belediye Başkanlığı yarışı hızlanırken Safranbolu İlçe Teşkilatında ortam gerildi. Başkan Ali Kaya’nın istifasından sonra istifalar art arda geldi.

 

           20 Ağustos 2017 tarihinde yapılan Safranbolu İlçe Kongresinde mevcut Safranbolu İlçe Başkanı ve Yönetimi  göreve seçilmişti.

            Kongrenin üstünden  henüz 15 ay  gibi kısa bir süre geçmesine rağmen  Safranbolu Belediye Başkanlığı Adaylığı için  Başkan Kaya’nın istifa ettiği bilgisinin kamuoyunda konuşulmaya başlanmasıyla birlikte, Safranbolu  ilçe yönetiminde görev alanların bir kısmınında istifa ettiklerinin  öğrenilmesi , akıllara  yerel seçimlerde yeni makamlara talip olmak için mi ilçe yönetiminde görev almışlardı sorusunu getirdi.

           İddiaya göre Safranbolu İlçe Yönetimi   Asıl üyelerden şimdilik 8 kişi yedek üyelerden de şimdiye kadar 3 kişinin istifa ettiği,  istifa edenlerin bazılarının değişik görevler için, bazıların da belediye ve il genel meclisi üyeliği için istifa ettikleri   konuşuluyor.

Başkan Kaya’nın  da istifaların önünü alamadığı iddialar  arasında.

 İLÇE YÖNETİMİ Mİ , SEÇİM NÖBETİ Mİ ?

 

              Konuyla ilgili bir  kaynağının tarafımıza yaptığı bir yorumu aynen aşağıda yazıyorum . “Safranbolu ilçesinde yaşananlar   esprili bir dille söyleyecek olursak bir tekke  hikayesini andırıyor.  Bir Atasözünde söylendiği gibi  “Tekkeyi bekleyen çorbayı içer”  fakat Safranbolu’da çorba 15 aylık bir  kısa nöbete mi döndü ? Orayı seçimler için sıçrama tahtası olarak mı gördüler ,tekke beklenmeden mi çorba içilecek  ? Siyasette  tabi ki sıçrama  tahtası olarak görülebilir ama  önce sıkı bir nöbet tutulması lazımdır.  Şimdi görüyoruz ki Safranbolu da Şeyhin istifasından sonra , müritler de bırakarak yeni bir yer kapma yarışında”  Esprili dille tarafımıza yapılan yorumu aynen yazdık . Kimseyi kırmak gibi bir düşüncemiz ve niyetimiz  olmadığını hatırlatalım.

 

BAŞKAN KAYA’YI GENEL MERKEZ UYARDI  MI ?

            Diğer taraftan Başkan Kaya’nın belediye başkanlığı yarışı için (her aday adayının yaptığı gibi)  elinden gelen gayreti gösterdiği  fakat bunu yaparken  bazı isimler aracılığıyla Ak Parti Genel Merkezi’ni bypass ederek direk Ak Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmaya   çalıştığı da konuşuluyor.

            Genel merkezin bu istifalar ve olaylardan sonra Kaya’ya  yerel seçimlerde kimlerin çalışacağının ve  istifa edenlerin böyle niyetleri var iken  ilçe yönetiminde  neden görev aldıkları yönünde sorular sorulduğu,  böylece Başkan Kaya’nın zor günler geçirdiği de iddialar arasında.

                                       

SAFRANBOLU’DA İDDİALAR BİTMİYOR

 

          Bu istifalar gerçek ise genel merkezin tüzük  gereği yeni bir yönetim atama yapması gerekiyor.  Aldığımız bilgilere göre istifalardan sonra  ilçe başkanlığı görevine Av.Mehmet Sarı  geldi.

          Daha önceden ilçe yönetiminde bugünler düşünülerek Sarı’ya ilçe başkanlığını vermemek için Kaya’nın görev değişikliği yaptığı, parti içinde gerginlikler oluştuğu, ayrıca iddialar arasında. Kaya’nın her şeye rağmen Mehmet Sarı’nın ilçe başkanı olmasını engellemediği istifaların çoğalması nedeni i ile mecbur kaldığı söyleniyor. Adem Kara, Adem Karataş, Ali Sarı, Muharrem Tunay, Nazmiye Dursunlar, Semra Uz ,Zafer Çebi, Osman Usta ve Kadir Cefakar’ın Gençlik Kolları Başkanlığı için Rahime Bayer’in de Kadın Kolları yönetimine girmek için değişiklikler yapıldığı, ilçe teşkilatında secim  öncesi sancıların büyük olduğu iddialar arasında.

Karabük Belediye Başkanı Kim Olsun ?

Safranbolu Öğretmenevinde Zehirlenme

Maç Öncesi Namaz Kılan Oyuncuya Sosyal Medyada Büyük İlgi

 

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Access denied.