Hoşgeldiniz  

Safranbolu’da ‘’Okumayı Öğrendim’ Projesi Hayata Geçirildi

Okan Küçük | 22 Aralık 2017 | Genel A- A+

Safranbolu Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı ortaklığında düzenlenen ‘‘Okumayı Öğrendim Projesi” kapsamında Safranbolu’daki okullarda 1. Sınıf öğrencilerine kitap dağıtıldı. 
Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, eşi Miray Ürkmezer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Yılmaz’ın katılımı ile gerçekleşen etkinlikte minikler Ürkmezer’e yoğun ilgi gösterdi.
Safranbolu Kaymakamlığı ve Safranbolu Belediyesi tarafından ortak bir çalışma yapılarak öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek ve kitapların farklı dünyasına adım atmalarını sağlamak için kitap seti dağıtıldı.
Etkinlik sonunda bir açıklama yapan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, İlçemizde 2017-2018 eğitim-öğretim yılında okul hayatına başlayan ve bugünlerde artık okuma yazma yeteneğini kazanan yaklaşık 700 öğrenciye okuma alışkanlığını pekiştirmek için ‘Okumayı Öğrendim’ adında bir proje geliştirdiklerini söyledi.

Ürkmezer, “Okul hayatlarının başında, onlara farklı bir dünyanın kapılarını açacak olan okuma ve yazmanın tebriği niteliğinde bir proje yapmak istedik. Bundan sonra onları bekleyen ve içinde bambaşka hikâyeleri, örnekleri ve hayatları barındıran bu hayal ve umut dolu dünyayla tanışmaları için küçük bir adım olması dileğiyle çocuklarımıza kitap dağıtmayı uygun bulduk. En güzel hediye kitaptır diyerek onlara ilk kitap setlerini hediye ettiğimiz bugünde çocuklarımızın gözündeki sevinci görmek bizi ne kadar doğru bir iş yaptığımız hususunda ziyadesi ile memnun etti. “ dedi.

 

Karabük’te Emekliler İçin Bin 144 TOKİ Konutunun İhalesi Yapıldı

Okan Küçük Yorumluyor…TANKUT’TA HESAPLAR , 190 MİLYONLUK BORÇ İNCELENSİN, DİYOR.TANKUT: “ MALİ KONULARLA  MUSTAFA YOLBULAN İLE ONUN ELEMANI OLAN CEO HAKAN AYVAZ BEY İLGİLENDİ. KONU YARGIYA TAŞINDI. EROL ÜNLÜ BİLFİKLERİNİ ANLTATTI. YENİ YÖNETİM NEDEN HUKUKİ YOL BAŞVURMADI?

BRTV SAHİBİ MEHMET ÇETİNKAYA’DAN GAZETECİLERE AÇIK ÇAĞRI.

BİRLEŞİK METAL İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI KARABÜKTEYDİ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle