logo

Safranbolu’da Park ve Bahçeler Çocuklar İçin Hazır

Safranbolu Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından, ilçe genelindeki parklarda ilaçlama ve tadilat çalışması başlattı.

Haftalardır evlerinden dışarı çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve çocuklarımızın parklarda geçireceği vakitler düşünülerek hem dezenfeksiyon hem de bakım-onarım çalışmaları yapıldı.Covid-19 ile mücadele kapsamında yeni alınan önlemlere göre açıklanan normalleşme takvimi kapsamında, 65 yaş ve üstü vatandaşlar Pazar günleri 11:00-15:00, 0-14 yaş arası çocuklar Çarşamba günü; 15-20 yaş arasındaki çocuklar ve gençler ise Cuma günü, 11:00-15:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. Safranbolu’da bulunan park ve bahçeleri vatandaşlarımız için hazırladıklarını bildiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri; “Bizler çalışmalarımıza çok öncesinde başlamıştık.

Belediye Başkanı Elif Köse’nin de talimatıyla, sokağa çıkma serbestliği getirilen vatandaşlarımızın vakit daha sağlıklı ve rahat vakit geçirebilmeleri için, ilçe genelindeki çocuk parkları ile yeşil alanlarda ilaçlama, temizlik ve tadilat faaliyetlerimizi hızlandırdık. Bu gün parklarımız konusunda Başkanımıza bilgilendirmelerde bulunduk.Çocuklarını parklara götürecek olan ailelerin ve gezmek için çıkacak olan yaşlılarımızın yine de tedbiri elden bırakmamalarını ve sosyal mesafe kurallarına ivedilikle uymalarını temenni ediyoruz.” dedi.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ