logo

Safranbolu’da Resim ve Şiir Yarışması

Safranbolu Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel ‘’Resim ve Şiir’’ yarışması düzenliyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında, Safranbolu’da yaşayan çocuklar için düzenlenen ‘’Resim ve Şiir’’ yarışması şartnamesi belli oldu.

Resim yarışması için aranan şartlar; Safranbolu’da ikamet edilmesi, 6-9 yaş ve 10- 13 yaş aralığındaki çocuklar arasında 2 kategoride düzenleneceği, Şiir yarışmasına ise 10- 13 yaş aralığındaki çocukların başvurabilecekleri açıklandı. Her iki kategoride de 1 ‘inci olan çocuklara bisiklet, 2‘inci olanlara tablet, 3 ‘üncü olan çocuklara ise akıllı saat ödülü verileceği belirtildi.

Yarışma için başvurular 23nisansafranbolu2021@gmail.com mail adresinden online olarak yapılacak. Son başvuru tarihi 19 Nisan 2021 saat 17:00 olup katılım şartları aşağıdadır

KATILIM ŞARTLARI

Yarışmaya katılım bireyseldir. Resim Yarışması için her türlü resim tekniği serbesttir. (kolaj hariç)

Resim Yarışması Safranbolu’da ikamet eden ve 6-9 yaş ve 10- 13 yaş aralığındaki çocuklar arasında 2 kategoride düzenlenecektir.

Resim yarışmasına katılacak çocuklar, resimlerini; 35*50 cm boyutunda resim kâğıdına pastel veya kuru boya kullanarak yapacaklardır. Her çocuk en fazla 1 resimle yarışmaya katılabilir.

Şiir yarışması 10- 13 yaş aralığındaki çocuklar arasında tek kategori olarak düzenlenecektir.

Şiir yarışmasına katılacak olan çocuklarımız, A4 dosya kâğıdına,  10 kıtayı geçmeyecek şekilde sadece 1 şiir ile yarışmaya katılabilirler. Eser, mavi kalem ile el yazısı ile yazılacaktır.

Yarışmalara  Seçici Kurul Üyeleri ile birinci derece yakınları katılamaz.

Yarışmalara  gönderilen eserler iade edilmeyecektir. Dereceye giren ve sergileme alan eserlerin her türlü dijital ve basılı mecralarda kullanılma hakları Safranbolu Belediyesine aittir.

Yarışmayabaşvurular 23nisansafranbolu2021@gmail.com mail adresinden online olarak yapılacaktır. Gönderilen mail içeriğinde, yarışmaya katılan çocuğun adı soyadı, yarışmaya katılan çocuğun yaşı, velisinin adı soyadı, iletişim   gibi bilgiler bulunmalıdır.

Eserin bulunduğu kâğıdın bir masa üzerinde dik açı ile çekilmiş fotoğrafı mail ekinde gönderilmelidir.Yarışmaya katılanlar şartnameyi kabul etmiş sayılır.

Safranbolu Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel ‘’Resim ve Şiir’’ yarışması düzenliyor.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ