Hoşgeldiniz  

Safranbolu’da Sokak Kedileri İçin “Kedi Evi”

Okan Küçük | 21 Aralık 2017 | Genel A- A+

Safranbolu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan kedi evleri çeşitli mahallelere yerleştirildi. 
Kış aylarının gelmesiyle sahipsiz sokak hayvanlarının soğuktan korunması için Safranbolu Belediyesi tarafından kendi marangozhanesinde yapımları tamamlanan 15 adet kedi evi mahallelerde belirlenen noktalara yerleştirildi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Safranbolu Belediyesi olarak sokak hayvanlarının korunması anlamında böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini, vatandaşların da bu çalışmaya destek vermelerinin mutluluk verici olduğunu söyledi.

Bölgenin ameliyathanesinden, müşahede odasına, ısıtmalı barınaklarına kadar en büyük ve kapsamlı merkezlerinden birisi olan Safranbolu Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne de sahip olduklarına dikkat çeken Ürkmezer, “ Bir Veteriner ve deneyimli personelimiz burada aralıksız hizmet vermekteyiz. Yine kış aylarının gelmesi ile birlikte sahipsiz sokak kedilerimiz için Safranbolu evi görünümünde barınaklar yaptık. Sokak kedilerinin korunmasının yanı sıra belediyemiz ve hayvan sever vatandaşlarımızın verdikleri yiyeceklerin de ıslanmamasını, sıcak bir ortamda yiyebilmelerini sağlıyor. Ben yoğun ilgilerinden ve duyarlılıklarından dolayı tüm Safranbolulu hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.

 

Safranbolu’da Turist Sayısında Artış

Karabük’te 2017 Yılının Son Muhtarlar Toplantısı Gerçekleştirildi

Safranbolu’da İdari Kurul Toplantısı Yapıldı

Karabük’te ‘Madde Bağımlılığı ile Mücadele Yöntemleri’ Konferansı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle