logo

Safranbolu’da Vefa Sosyal Destek Grubu Oluşturuldu

Safranbolu’da İçişleri Bakanlığı’nca yayımlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmasını sınırlandıran genelge doğrultusunda “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturuldu.

Safranbolu Belediyesi, Kaymakam Fatih Ürkmezer ile yapılan toplantı sonucunda ilçede alınacak önlemlerle ilgili çalışmalara bugünden itibaren başlıyor. İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağdur olmaması için temel ihtiyaçlarını karşılanacak.

Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda 24 saat ulaşabilecek 112, 155 ve 156 nolu telefonların yanı sıra mesai saatleri içerisinde 65 yaş ve üstü yalnız yaşayan kişiler ile ihtiyaçlarını karşılayamayan kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar 712 11 70 nolu telefondan Kaymakamlık Sosyal Yardım İşlerine, 532 327 62 04 nolu telefondan belediyeye, 712 11 94 nolu telefondan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve 153 nolu telefondan da Halk Masasına temel ihtiyaçlarını iletebilecekler.

Ürkmezer “Safranbolulu hemşehrilerimizin içi rahat olsun. Sevginin, dayanışmanın ve paylaşmanın kenti Safranbolu’muzda bu zor günleri de yine birlikte aşacağız.” dedi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

BENZER HABERLER