logo

Safranbolu’daki Yangın da Gergin Anlar Yaşandı.

Safranbolu Sanayi Sitesi içerisindeki geri dönüşüm firmasına ait saha da dün gece çıkan yangın güçlükle kontrol altına alındı. Vatandaşların ihbarıyla yangın yerine çok sayı da itfaiye ekibi ve arazözler gönderildi. Yangın yoğun çalışmaların ardından kontrol altına alındı.


Vergili: Buraya gelmiş olan itfaiyeye su vermeyin demek , ne demek ? Ahlaksızlık bu!

Yangın bölgesine giden bir diğer isim de Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, oldu. Vergili, iddiaya göre Karabük Belediyesi itfaiyelerinin, Safranbolu Belediyesi İtfaiye Amiri tarafından su vermesinin engellenmesine sert tepki gösterdi.  Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır’la konuşan Vergili, “Orman İşletmesi buraya gelebiliyorsa Karabük itfaiyesi de buraya gelir. Geldiği zaman da su vermiyorum demez. Bak itfaiyeler burada, itfaiyelere su verdirtmiyor. Terbiyesizlik yapmasın.” dedi. Çakır ve Köse tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Vergili ; “Tamam da buraya gelmiş olan itfaiyeye su vermeyin demek , ne demek ? Peki, orman işletmesinin bura da ne işi var o zaman ? Karabük itfaiyesine haber vermiyor, orman işletmesine haber veriyor.Terbiyesizlik yapmasınlar. Ahlaksızlık bu.”dedi. Vergili, Çakır ve Köse tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Köse’den Yangın Söndürmeye Destek Olanlara Teşekkür

Diğer taraftan Köse, bir mesaj yayınlayarak, “Safranbolu Sanayi Sitesi’nde geri dönüşüm firmasının sahasında bu akşam çıkan yangının söndürülmesinde Safranbolu Belediyesi ekiplerimize destek olan Karabük İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine, Safranbolu Orman İşletme Müdürlüğü İtfaiye ekiplerine, bizzat yangın mahalline gelerek desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Mehmet Türköz’e, Karabük Belediye Başkanımız Sayın Rafet Vergili’ye, Orman İşletme Müdürümüz Sayın Sema Altunay’a, İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Bülent Yeşilyurt’a teşekkür ediyor, tüm sanayi esnafımıza geçmiş olsun diyorum.” ifadelerinde bulundu.

Safranbolu’da geri dönüşüm firmasında çıkan yangın da Karabük Bld Başkanı Rafet Vergili ile Safranbolu Belediyesi İtfaiyesi arasında gergin tartışmalar yaşandı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ