Hoşgeldiniz  

Safranbolu’dan , Manisa’ya kaydırıldı.

Okan Küçük | 02 Mart 2016 | Genel, Güncel, haber, İletişim, Okan Küçük A- A+

Bunu Paylaş

            Safranbolu  Yazıköy’de bulunan 125. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı’ında ER EĞİTİMİNİN kaldırılacağı ve bundan sonra orada UZMAN ERBAŞ Eğitimine geçileceği 2-3 aydır  net olarak  ifade ediliyordu/ konuşuluyordu/biliniyordu.İlk etapta BİN Uzman Erbaş, Safranbolu’da eğitim görecekti. Bu sayının zamanla 3 Bini geçmesi planlanıyordu. (Alayın fiziki mekanı yeterli, orada alan /yer sıkıntısı yok yani 10 Bin Uzman Erbaş eğitilecek denilse yer var, imkan var.)

sahinelatmali

          Ayrıca bu  UZMAN ERBAŞlar DEVLET MEMURU STATÜSÜNDE… Yani aylık 2BİN- 3 BİN TL maaş alacaklar. Safranbolu ve Karabük ekonomisi bundan ciddi anlamda faydalanacak.  Sonuç itibarıyla KARABÜK- SAFRANBOLU kazanacak.KAZANACAKTI … Edindiğimiz bilgilere göre UZMAN ERBAŞ EĞİTİMİ , Karabük –Safranbolu için İPTAL edildi. Ve  bu iş MANİSA/ Kırkağaç’a kaydırıldı.

           Peki ama neden böyle oldu ? Yöremizin 2 değerli Milletvekili bu konuda  yani Safranbolu’da yapılacak olan ve ciddi bir ekonomik kazanım olan UZMAN ERBAŞ EĞİTİMİ’nin Manisa’ya kaydırılmasına ne diyorlar ?

               Özellikle Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekilimiz Mehmet Ali Şahin; bu konuyla ilgili bir çalışma yaparsa, biz samimi olarak UZMAN ERBAŞ EĞİTİMİ’NİN  Safranbolu’ya tekrar kazandırılacağına inanıyoruz.Sonuç olarak 3 ay önce ER EĞİTİMİ için son dönem artık UZMAN ERBAŞ EĞİTİMİ’ne geçilecek şeklinde ifadeler kamuoyunda biliniyorken, ne oldu da bu 3 ay da bu proje İPTAL edilerek Manisa’ya kaydırıldı.Manisa’ya kağıt üzerinde kaydırılmış olsa bile  henüz başlamadı bu proje. Yani siyasilerimiz ivedi bir şekilde DEVREYE girerek, zaten Safranbolu’ya planlanmış UZMAN ERBAŞ EĞİTİMİ’ni İlimize kazandırabilirler…

              Bu konunun duyulmasıyla birlikte kamuoyunda siyasilere yönelik olumsuz eleştiriler yapılmaya başlandı. Hem iktidar milletvekillerine hem muhalefet partisi il temsilcilerine ayrı ayrı eleştiriler gelmeye başladı.Ama biz o eleştirilere girmiyoruz. Bizim derdimiz KARABÜK, derdimiz  ÜZÜM YEMEK… Derdimiz, Karabük ekonomisinin artması…

              Siyasilerimiz   bu projenin  SAFRANBOLU’ya yapılacakken neden DURDUK YERE İPTAL edilip, Manisa’ya kaydırıldığının peşine düşmeliler. Karabük’e UZMAN ERBAŞ EĞİTİMİ’nin getirilmesinden kimler rahatsız olmuşlar ? Neden bu iş bitmiş iken,  ER EĞİTİMİ ‘nin son dönem  artık UZMAN ERBAŞ EĞİTİMİ yapılacak denilirken,  iptal edildi yani Karabük’ün kazanımlarından rahatsız olan çevreler mi var, bunların peşine düşmeliler bize göre.

             Sonuç olarak hala Manisa’da başlanan bir şey yok. Bu proje planlandığı , ait olduğu yere yani Karabük’ümüze, yani Safranbolu’muza geç olmadan kazandırılmalı. İptal’den dönülmesi sağlanmalı.

           Bu konuda yine değerli büyüğümüz MEHMET ALİ ŞAHİN’E İŞ DÜŞÜYOR. O ,  bir el atarsa bu iş düzelir diye inanıyoruz.   Kamuoyunun Dikkatine sunulur…

                

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle