logo

Safranbolu’dan Yangın Yerine Destek Hareketi

Karabük’ün Safranbolu İlçesinin yardım sever insanlarıyla da adından söz ettiriyor.

Safranbolu halkı, yaklaşık 6 gündür Türkiye’nin Güney bölgesindeki çeşitli şehirlerde çıkarılan yangınlarda evleri, hayvanları, ekinleri, bahçeleri yanan ve neredeyse her şeylerini kaybeden insanlara yardım eli uzatmak istiyor.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen acı manzaralara kayıtsız kalamayan Safranbolulular, yangın dolayısıyla mağduriyet yaşayanlara destekte bulunmak için Belediyeyi telefon yağmuruna tutarken sosyal medya hesaplarına da mesaj yağdırdı.

Yangında zarar gören vatandaşların yaralarını sarmak için destekte bulunmak istediklerini belirten Safranbolu halkı, bu konuda Safranbolu Belediyesi’nin öncülük yaparak bir kampanya başlatması yada hesap bilgisi paylaşmasını istedi.

Kara gün dostu Safranboluluların gösterdiği duyarlılıktan memnuniyetini dile getiren Başkan Elif Köse, konu ile ilgili bir paylaşım yaparak vatandaşlara teşekkür etti. Başkan Köse paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

“Sevgili Safranbolulular,
Halkımızın karşılaştığı her zor durumda gösterdiğiniz duyarlılığı, ülkemizin farklı noktalarında yaşanan yangın felaketinde de sergilediğiniz için teşekkür ediyorum.

Sosyal medya hesaplarımıza gönderdiğiniz mesajlar ve 153 hattımıza yaptığınız aramalarla, felakette ciğerleri yanan vatandaşlarımıza destek olmak istediğinizi bize ileterek, bizim buna öncülük yapmamızı istediniz.

Bu yöndeki çalışmalarımız; alevler kontrol altına alınıp, ihtiyaç listesi tam olarak belirlendiğinde netlik kazanacak.

Destek hareketini başlattığımızda sizleri haberdar edeceğiz..”

Karabük’ün Safranbolu İlçesinin yardım sever insanlarıyla da adından söz ettiriyor.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ