Hoşgeldiniz  

Sağlık Hizmetleri MYO Öğrencilerinden “Atıksız Yaşam” Sergisi

Okan Küçük | 14 Aralık 2017 | Genel A- A+

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Ağız ve Diş Sağlığı Programı öğrencileri tarafından doğal yaşama ve çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla “Atıksız Yaşam” konulu sergi açıldı.

Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi Fuaye Alanı’nda açılışı gerçekleşen sergide 120’ye yakın öğrencinin doğal, yenilebilir, çevre kirliliğine yol açmayan ürünlerden oluşan 30 kadar projesi yer alıyor. Çevre kirliliğine ve doğal yaşama vurgu yapma amacı taşıyan sergideki çalışmalar arasında doğal ürünlerden yapılmış yenilebilir diş macunu, çevreye hiç bir zararı olmayan deterjan, çocukların sağlığını tehdit etmeyecek şekilde hazırlanmış tutkal gibi ürünler bulunuyor.

Sergi hakkında bilgi veren Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Ece Acar, “Atıksız Yaşam konulu sergimiz doğal yaşama, tüketime zorlanan toplumumuza ve çevre kirliliğine dikkat çekmek için oluşturuldu. Öğrencilerimiz tüketimi nasıl azaltabiliriz, geri dönüşümü nasıl sağlayabiliriz; bu yönde projeler geliştirdi.

 

 

Safranbolu’da “Kağıt İşler” Karma Resim Sergisi Açıldı

Karabük Valisi Çeber’e “Hayırlı Olsun” Ziyareti

Ceylan: “Dönüşümü Milli Strateji İle Gerçekleştireceğiz”

Karabükspor Habertürk’te…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle