logo

“Sağlık İçin, Hepimiz İçin”

Karabük’te covid-19 virüsünün etkilerini ve yayılımını en aza indirmek amacıyla ekipler esnaf ve vatandaşları denetlemeye devam ediyor.

İl Salgın Denetim Ekipleri kentte vatandaşların yoğun olarak bulunduğu ortak kullanım alanlarında; maske, mesafe, hijyen ve Hes Kodu konularında uyarılarda bulunmaya devam ediyor.
Öte yandan koronavirüse karşı maskenin doğru ve sürekli kullanımı, fiziki mesafeye uyulması, karantinada olan vatandaşların ve sokağa çıkma kısıtlaması olan büyükler ile gençlerin takibi gibi hususların sağlanması amacıyla denetimler aralıksız sürüyor.
İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda Karabük Valisi Fuat Gürel’in koordinasyonunda “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” sloganıyla koronavirüse (Covid19) karşı İl Salgın Denetim ekipleri vatandaşların yoğun olarak bulunabileceği; pazar yerleri, toplu ulaşım araçları ve alışveriş merkezlerinde HES kodu ibrazı, maske takma zorunluluğu ve ulaşım araçlarında kişi sayısı kısıtlaması gerekli hijyen/temizlik tedbirlerinin alınması hususlarında denetim gerçekleştirdi.
İl genelinde covid-19 vakalarının hızla artış gösterdiği son günlerde denetim ekipleri salgına karşı yoğunluğun fazla olduğu yerlerde gerekli denetimleri yaparak tedbiri elden bırakmadı.

Karabük’te covid-19 virüsünün etkilerini ve yayılımını en aza indirmek amacıyla ekipler esnaf ve vatandaşları denetlemeye devam ediyor.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ