logo

“Sağlık için Hepimiz için”

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda, Vali Fuat Gürel koordinasyonunda “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” sloganıyla yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirlere ilişkin denetimler devam ediyor.

Vali Fuat Gürel başkanlığında İl protokolünün katılımıyla, Bayır Mahalle Fevzi Fırat Caddesi ile Kemal Güneş Caddesinde bulunan işyerlerinde ve cadde üzerinde yapılan denetimlerde esnaf ve vatandaşlara temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulması yönünde uyarılarda bulunuldu. Denetimler esnasında nizami şekilde maske takarak gezen çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Gürel çocukları ve ailelerini tebrik etti.

Vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğunun kurallara uyduğu söyleyen Vali Gürel, “Vatandaşlarımızdan maske, mesafe, temizlik ve diğer uyulması gereken kurallar konusunda hassasiyet rica ediyorum. Kendi canımıza saygı duyuyorsak, yaşlılarımız için çocuklarımızın yüz yüze eğitime bir an önce başlaması için kurallara uymamız gerekiyor. Maskesini takmayan, kurallara dikkat etmeyen insanlar, başta kendi canlarına sonra da başkalarının canlarına kastediyorlar. Toplum olarak el birliği ile mücadele etmemiz gereken salgınla karşı karşıyayız, ülkemizde ve ilimizde inşallah en kısa sürede bunun üstesinden geleceğiz.”diye konuştu.

Gün boyu süren denetimlerde ilimiz genelinde; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları ve vatandaşlarımızın bulunduğu tüm yaşam alanları kamu görevlileri tarafından denetlenerek gerekli uyarı ve bilgilendirmelerde bulunuldu. Kontrollü sosyal Hayat dönemine geçildikten bu zamana kadar 34.000 denetim yapıldı.

“Sağlık İçin, Hepimiz İçin” sloganıyla yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirlere ilişkin denetimler devam ediyor.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ