Hoşgeldiniz  

Sağlık Müdürlüğü’nden eğitim programları…

Okan Küçük | 27 Haziran 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

           Karabük İl Sağlık Müdürlüğü, Destek Personel Uyum Eğitimi ve Yönetici Kolaylaştırıcı Uyum Eğitimi gerçekleştirdi. Sağlık Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklama da ;

                “Ülkemizde anne mortalite ve morbiditesini azaltmada en etkin programların başında 2009 yılında uygulamaya konulan Acil Obstetrik Bakım Programı gelmektedir.

         Acil Obstetrik Bakım (AOB) gebeliğin başlangıcından doğum ve doğum sonrası ilk 42 gün içerisinde meydana gelen anne ve fetüs hayatını tehdit eden, acil müdahale gerektiren durumlarda verilen hizmetler bütünü olarak tanımlanmaktadır.

           Programın hedefi yaygın obstetrik bakım hizmetlerine kolay ulaşılabilirlik ve bu hizmetlerin yüksek kalitede verilmesi yolu ile önlenebilir anne ölümlerini gelişmiş ülkeler seviyesine indirmektir.
Acil Obstetrik Bakım Programı kapsamında Müdürlüğümüz ÇEKÜS Biriminde görevli Üreme Sağlığı Eğitimcisi Ebe Sevgi DEMİR, Hemşire Serap AKSAKAL tarafından 25.06.2018 tarihinde Destek Personel Uyum Eğitimi, 26.06.2018 tarihinde Yönetici Kolaylaştırıcı Uyum Eğitimi gerçekleştirilmiştir.” denildi.

Karabük Valiliği taşınıyor

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle