Hoşgeldiniz  

Şahin; Başbakanlık Yolunda…

Okan Küçük | 09 Nisan 2014 | Okan Küçük, Yazar A- A+

                                                                ***

                YEREL SEÇİM, TÜRKİYE REKORU TAMAM, AMA GÖZDEN KAÇMASIN…SAYIN  MEHMET ALİ ŞAHİN’İN BAŞBAKANLIĞINA YÜKSEK İHTİMALLE BİRKAÇ AY KALDI SADECE…

                                                                   ***

         Ak Parti , Türkiye genelinde oylarını arttırdı. Bu başarının arkasındaki isim ne adaylar ne şunlar bunlar,  bizzat Başbakan  Recep Tayyip  Erdoğan’dır. Kimse kusura bakmasın ama Ak Parti içinde tek kişi de bu mana da Sayın Erdoğan’dır.

*

  Hani vaktiyle Ak Parti değil de sanki “Recep Tayyip Erdoğan Sevenler Derneği” gibi diyenler olmuştu, bana göre de bu tespitte doğruluk payı yüksektir. Çünkü bugün Ak Parti varsa, başarılıysa bunu gerçekleştiren (şoför koltuğunda oturan yani ) bizzat  Sayın Erdoğan’dır. Başarı da ona aittir.

*

Halkın karşısına çıkan, kendini anlatan, fikirlerini savunan, halktan oy isteyen ve halkın sevdiği kişi kendisidir.

*

     Şimdi  bence  Sayın Başbakan’ın,  Cumhurbaşkanlığı için adaylığını koyması,  Ak Parti’yi neredeyse tek başına sırtlayıp bugünlere kadar başarı üstüne başarıyla getirmesinin sonucu haklı bir istektir, haklı bir taleptir.

*

           Ve bugünlerde konuşulanlara bakacak olursak Sayın Başbakan, kesinlikle Cumhurbaşkanlığı’na adaylığını koyacaktır… Halkta kararını verecektir.

*

         Başbakan aday olup Cumhurbaşkanı seçilirse,   Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün teknik olarak direk Başbakan olması mümkün değil,  çünkü Milletvekili değil.  İşte eğer Sayın Gül, Başbakan olacaksa bile ( Erdoğan’ın bütün yükü çeken benim neden Gül Başbakan olsun ki,  diye düşünebilir diye yazılar yazılmaya başlandı diğer taraftan) yeni bir seçim yapılana kadar geçecek olan süreçte Başbakanlık görevini çok büyük ihtimalle  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın Mehmet Ali Şahin, yapacaktır…Sonrası 3 dönem şartına göre değişecektir.

*

         Bu ihtimal en güçlü ihtimallerdendir. Çünkü HAS Parti’den gelen Numan Kurtulmuş’ta şu an Milletvekili değil… Bülent Arınç ise Sayın Başbakan’ın tercihi olmayacaktır. Böyle bir tabloda Ak Parti içerisinde bir AĞABEY konumunda olan ve herkesin saygıyla yaklaştığı , Karabük’ümüzünde Ağabeyi olan Mehmet Ali Şahin,  BAŞBAKANLIK, görevini üstlenecektir.

*

      Bu Karabük’ümüzün siyasi tarihinde bir ilk olacak ve Sayın Şahin, yine Karabük’ün siyasi  tarihine unutulmayacak  bir imza atacaktır.

*

       Belki de şimdilerde  seçimler nedeniyle yeterli hazırlıkların yapılamadığı gerekçesiyle ertelenen İstanbul’daki Karabüklüler günleri,   Sayın Şahin’in Başbakan olacağı o dönemlerde yapılacak ve tanıtımımızda en üst düzeyde olacaktır.

*

        Bu söylediklerimiz, uzak değil. Olma ihtimali bize göre çok yüksek olan bir durum. Bekleyip göreceğiz ama çokta fazla zaman yok 1-2 ay içinde mutlaka netleşir/netleşecektir.

*

         Daha önceki yazılarımızda bu konuda şöyle söylemiştik. “Sayın Şahin’in Başbakan olması yüksek ihtimali Karabüklüleri parti purti ayrımı olmadan çok sevindirecektir. Küçük marjinal guruplar hariç , herkes bunun Karabük yararına olduğunu görecektir. Ve bunun olması için dualarını da esirgemeyecektir.”

*

Aynı noktadayız. Bu Karabük’ün genel yararına bir durumdur. Karabük’ümüz için    sevincimiz yüksek olur/olacaktır. Hadi İnşaallah, bakalım. Ya Nasip…

                                                                         ***

    DEMOKRASİLERDE İSTİFA SAĞLIKLI BİR MÜSSESEDİR… ŞU EFENDİ ÇOCUK BU NEZAKET SAHİBİ BİRİ’Yİ GEÇİNİZ, EFENİM; İSTİFADE ETMEK VARKEN İSTİFA NEYMİŞ DİYE DÜŞÜNENLER İÇİN ONLAR BİRER ÖRTÜDÜR. ÇIKARLARININ ÜZERİNİ GİZLEYEN

                                                                      ***

             Şimdi Karabük  yerel seçimlerin sonucunda tercihini ortaya koydu. Merkez’de  Rafet Vergili’yi seçti. Hem de rekor bir oyla… Vatandaş; MHP içinde Türkiye rekoruyla Başkanlık görevine devam, dedi.

*

        Şimdi Ak Parti’de aday Mehmet Ceylan’dı. Geçmişte değerli çalışmalara imza atmış biri olarak, yarıştı. Geceli , gündüzlü çalıştı. Yer yer Ak Parti  İl Başkanının ve Merkez İlçe Başkanının fiziksel olarak yanında olmadığı çalışmalarda bile  yorulmaksızın çalıştı. Ama olmadı.

*

          Ceylan’da bildiğimiz kadarıyla, Kalkınma Bakanlığı’ndaki görevine döndü, başladı. Hayırlı olsun. Ceylan, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bulunduğu makamlardan Karabük’e hizmet etmeye devam edecektir.

*

            Yani aslında bir kayıp söz konusu olacaksa kaybedenler, Ak Parti İl Başkanı Ömer Ayar ve Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Kemal Karadeniz’dir. Ve dahi CHP İl Başkanı Bayram Karadağ ve CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Adabaş’tır.  ( Ki, CHP’ninki apayrı bir  başarısızlık örneğidir, başarısızlık rekoru kırmışlardır yani aldıkları oylarla.)Çünkü onlar, Belediye Başkan Adaylarını seçtirememişlerdir. Az, çalıştık çok çalıştık önemli değil, siyaset netice alma sanatıdır. Sonuç olarak kaybetmişlerdir. Başarısızlığın  demokrasilerde tek bir karşılığı vardır. İSTİFA…

*

           Ya,  bu İSTİFA Müessesi öyle kötü bir müessese değildir. Çalıştırılması yararlı ve sağlıklıdır. Başarısızların gidip , yerine başarılı olacak olanların gelmesinin bir öncülüdür, bir bayrak değişimidir, taze kandır…  İyi bir şeydir yani öcü değildir, değildir de…

*

            Ama İSTİFADE etmek varken İSTİFA’da neymiş diyenler varsa tabi ki yapılacak bir şey yoktur. O düşüncedekiler,  bulundukları makamları, çıkarlarının son damlasına kadar emip kullanacaklardır. O yapıdakilerin demokrasiden anladıkları koltuklar ve şahsi çıkarlar olabilir.

*

          Genel Merkez’den görevden alınma ya da istifaya zorlanmadıkları takdirde, ömrünün sonuna kadar o koltuklara sımsıkı yapışıp kalmak isteyenler olabilir. Yani şu efendi çocukmuş bu, nezaket sahibi bir beyefendiymişi geçiniz. Bir makamda başarısız oldukları halde oturmaya devam edenlerin EFENDİLİĞİ de nezaketi DE BANA GÖRE KENDİ ÇIKARLARI İÇİN BİR ÖRTÜDEN ÖTE BİR ŞEY İFADE ETMEZ.

*

            BENCE BAŞARISIZ OLUNDUĞUNDA İSTİFA ETMEK, EFENDİLİĞİN ,NEZAKETİN VE VATANDAŞA SAYGININ EN GÜZEL VE TEK İFADESİDİR. (AVRUPALI BAZI DEVLETLERDE ÖRNEKLERİNİ GÖRDÜĞÜMÜZ GİBİ)ÖTESİ BOŞ VE HİKAYE YANİ.

*

       Not: Bu yukarıdaki “Ama İSTİFADE etmek varken…” diye başlayıp aşağıya gelen 3 paragrafın belirli kişi ya da kurumlarla bir ilgisi bulunmamaktadır. Öyle ortaya karışık yazılmıştır, yani. Anlayanın anlayacağı , işine gelmeyenin, anlamayanın anlamasına gerek olmayacağı bir dil,  özellikle ve bilinçli  tercih edilmiştir…Mesela, galiba, kesin…

                                                                ***

       YANİ, ARKADAŞ SEN KENDİ ÇIKARINA BAKSANA ,SANA NE ??? SEN Mİ KURTARACAN MEMLEKETİ, DİYORLAR. SİZCE KİM HAKLI ???

                                                               ***

 Ya , şimdi biz yazıyoruz ya bazı parti başkanlarına eleştirel yazılar. Şahıslarına  ve kurumlarına duyduğumuz saygıyı koruyarak ama. Hakaret etmeden, küfür etmeden ,kesinlikle. Bazıları diyorlar…

*

Ya arkadaş sana mı kaldı ?

*

Ya arkadaş Don Kişot misali yel değirmenine  kılıç sallıyorsun farkında mısın ?

*

Ya  arkadaş, sana  ne ?

*

Ya arkadaş sen kendi işine baksana ?

*

Ya arkadaş gelene ağam giden paşam desene…

*

Ya arkadaş o başkan 10 numara, bu başkan harika deyip herkese mavi boncuk dağıtsana…

*

Ya arkadaş kendi çıkarına baksana…

*

Ya arkadaş yarın belki bir iş yaptırırsın ona göre takılsana…

*

Ya arkadaş durduk yere kendine düşman ediniyorsun bir yerde ne gerek var ???

*

Ya arkadaş , sen  afedersin salak mısın ?

*

Ya arkadaş aklını peynir ekmekle mi yedin ?

*

 Ya, arkadaş bırak bu işleri, devlet su işleri yani…

*

Ya arkadaş  cukkana, indiragandine, götürüne baksana, diyorlar…

*

 Yani ,  sen mi kurtaracan memleketi , memleketin bahtı kara maderini , demek istiyorlar.

*

 İçinde bulunduğumuz  memleketin şartlarına baktığınızda,  haklılar mı ?

*

Yani şöyle sorayım soruyu , onların söyledikleri mi doğru ???

*

Bizim yazdıklarımız mı ???

*

İki doğru olmazsa , ne dersiniz acaba ???

Not: Bu yazı 8 Nisan 2014 tarihli Karabük’ün Sesi Gazetesi’ndeki köşemizde yayımlanmıştır.

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle