Hoşgeldiniz  

Şahin; Cumhurbaşkanını İlan Etti.

Okan Küçük | 01 Temmuz 2014 | Genel, Güncel, Video Haber A- A+

          Ak Parti  Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı.  4 bin kişilik Ak Partili grup bugün  cumhurbaşkanı adaylarının  açıklanması için saat 11.30’da ATO Kongre Merkezi’nde toplandı. Ak Parti Cumhurbaşkanı adayını  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin;  açıkladı.

         Şahin konuşmasında  “Sevgili gönül dostları işte bugün cumhurbaşkanını halkın belirleyeceği bir seçime hazırlanıyoruz. Biz AK Parti olarak uzun bir aday tespit süreci yaşadık. Sayın Başbakanımızın, genel başkanımızın başkanlığında, her kesimle istişarelerde bulunduk. Teşikatlarımızla belediye başkanlarımızla görüştük. STK’laruın ve siyasi partilerin görüşlerini aldık, halkın nabzını tuttuk. Milletin reisi cumhur olarak, cumhurun başı olarak görmek istediği ismi, nihayet tespit ettik.


            Biliyorsunuz bir kişinin cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için en az 20 milletvekilinin imzasıyla aday gösterilmesi gerekiyor. Biz grubumuzdaki tüm vekil arkadaşlarımızın imzalarını topladık.

Grubumuzdaki tüm milletvekillerimizin imzalarıyla ittifaklarıyla cumhurbaşkanı adayımızı belirledik. aziz milletimizin takdirlerine sunmaya karar verdik. Türkiye Cumhuriyeti’nin 12’nci cumhurbaşkanı adayı genel Başkanımız Başbakanımız İstanbul Milletvekili Recep Tayyip Erdoğan.   Adayımızın hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

.

http://www.youtube.com/watch?v=mAvYjpNrRpA

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle