Hoşgeldiniz  

Şahin Faktörü…

Okan Küçük | 14 Temmuz 2013 | Genel, Yazar A- A+

  Daha önce bir çok kez yazdık söyledik.  Bu vesileyle bir kez daha yazıyoruz. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Şahin; Karabük’ümüz için bir şanstır. Karabük’ümüzün büyüğüdür. Ağabeyidir.

*

  Bugüne kadar Karabük adına/ Karabük yararına her işte en önde olduğu gibi bugün de en Karabük yararına en önde olmaya devam ediyor ve de edecektir.

*

  İşte bunun şimdilik en son örneğini de Ak Parti Karabük Milletvekilimiz Sayın Osman Kahveci; açıkladı. Son günler de Karabük’teki bir tesiste çalışan işçilerin, Ankara Mesleki Hastalıklar Hastanesi’de tedavi görmeye başlaması üzerine doğal olarak konuya kayıtsız kalamayan, zaten kalmaması gereken Sayın Kahveci o işçi arkadaşları hastane de ziyaret etmişti. Bu ziyarette işçilerden ve hastane Başhekimi’nden aldığı bilgileri Sayın Şahin’e ilettiğini ve süreci her aşamasında Sayın Şahin’e bilgi verdiğini de açıkladı. 

*

  Zaten aksi düşünülemezdi. Yani Karabük’te 40’ı aşkın işçi Ankara’da tedavi görecek , Sayın Kahveci’yi de arayıp kendilerine sahip çıkılmasını isteyecekler Sayın Kahveci de bunlara kayıtsız mı kalacaktı ve tüm bu gelişme ve bilgileri Karabük’ümüzün Büyüğü Sayın Mehmet Ali Şahin ile paylaşmayacak mıydı ?  Bu şekilde olması mümkün değildi .

*

  E , peki Sayın Şahin; bizimde işçi arkadaşları ziyarete gittiğimiz de söyledikleri iddiaları duyunca adeta şok olduğumuz, insan sağlığı bu kadar da ucuz mu diye düşündüğümüz o sözler kendisine  (işçiler ,Sayın Kahveci’yede bize söyledikleri sözleri söylemişler Kahveci’de Sayın Şahin’e aktarmış) aktarılınca ve işçilerin bir çoğunda en çok 3-5 mikrogram olması ağır metallerden kurşun’un kanda 42.7’ye varan değişik oranlar da  olduğunu öğrenince kayıtsız mı kalacaktı?

*

   Mevzu Karabük ve söz konusu olan insan sağlığı olunca Sayın Şahin’in kayıtsız kalması / önemsememesinin mümkün olduğunu düşünen kaç kişi var acaba ?

*

  Sayın Şahin; derhal Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ı  odasına davet ederek konudan haberdar etmiş ve ilgilenilmesini rica etmiş. Ardından da Sayın Bakan Müfettişleri göndermiş. İşte müfettişlerin Marzınc’ geliş öyküsü tastamam böyle. Bunu açıklayan da (yazılı basın açıklamasıyla) Sayın Osman Kahveci’nin kendisi.

*

  Şimdi birileri ortada  bu  kadar hadise varken ,  çıkıp  kayıtsız şartsız , her fırsatta ilgili firmayı savunuyorlar, kendilerine böyle bir misyon tanımlamışlar ya da kodları öyle demek ki, onu bilemeyiz.

*

     Yine anladığımız kadarıyla,  mevzu Marzınc’ın çıkarıysa gerisi teferruattır diye düşünen zihniyetinin mümtaz ! şahsiyetleri ,  avukatlığı geçtim, kendilerini Hakim/Savcı gibi görüp çoktan davalar açmaktan bahisler açmışlardır.Onlar hükümleri de çoktan vermişlerdir zaten de neyse…

*

    Bunlar orta yerde işçilerin ağır metallere maruz kaldığı , kanlarındaki kurşun oranlarının normalin çok üstünde çıktığını , (üzülerek ifade ediyorum) bilmelerine rağmen, bilgileri olmasına rağmen, Çevre ve Sağlık Bakanlığı Müfettişlerinin de  raporunda belirttikleri gibi işçilerin başta kurşun olmak üzere ağır  metallere maruz kaldığı ve gerekli önlemlerin alınmadığı tespitiyle ‘ilgili bakanlığın ‘ süre kaydı olmak üzere’  durdurması kararını da herkes gibi bilmelerine rağmen yani değerli okuyucu BİLMEMELERİNE DEĞİL, YANLIŞLIKLA DEĞİL , HABERSİZCE DEĞİL TAM TERSİNE BİLMELERİNE , HABERLERİ OLMASINA RAĞMEN,  hala  bir şekilde KODLARININ gereği olsa gerek  vazifelerini  yürütmektedirler.  

*

Marzınc’e karşı bu kadar iddia, bazı işçilerin kanlarındaki yüksek kurşun ve diğer ağır metallerin oranı ve dahi Bakanlığın Kararı ve Sayın Bakan Bayraktar’ın ” Konu çevre ve insan olunca kimsenin gözünün yaşına bakmayız.” açıklamasına rağmen , ilgili tesise karşı şüphe ile yaklaşanları o daha önce de değişik ağızlardan defalarca  dinlediğimiz “Siz sanayiye karşı mısınız ? , İstihdama karşı mısınız ? , İnsanlar işsiz mi kalsın ?” türkülerini  ( bence kulak tırmalayan sesleriyle) yeniden ,yeniden  çığırmaya başlamışlardır.

*

   Şimdi soralım onlara Sayın Kahveci; Sanayi karşıtı mı , istihdam düşmanı mı ?İnsanlar işsiz kalsın mı istiyor ?

*

Sayın Bakan Bayraktar; Sanayi karşıtı mı , istihdam düşmanı mı ?İnsanlar işsiz kalsın mı istiyor ?

*

 Ve Karabük’ümüzün Büyüğü,  konu Karabük olunca , insan sağlığı olunca  her zaman olduğu gibi derhal duyarlılık gösteren Sayın Şahin ;  Sanayi karşıtı mı , istihdam düşmanı mı ?İnsanlar işsiz kalsın mı istiyor ?

*

  Bu küçük sorularımıza da bi zahmet cevap veriversinler de Karabük’te öğrensin cevapları…

*

  Yani , Mübarek Ramazanda konuyu daha fazla uzatmadan  biz şahsen şunu söyleyelim, KİMSENİN HERHANGİ BİR TESİSİ KAPATMAK GİBİ BİR DERDİ YOK. AMA HER TESİSTE ALMASI GEREKEN TEDBİRLERİ ALACAK, GÜNÜMÜZDE  İNSAN SAĞLIĞINI HİÇE SAYARAK ÜRETİM YAPMAK ARTIK MÜMKÜN DEĞİL. 

*

  BİZ ŞAHSEN İLGİLİ TESİSİN GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALMASI HALİNDE, SORUNUN KALMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ. HA , ALMAZLARSA ZATEN  TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KANUN VE KURALLARI VAR  VE BU KURALLAR HER VATANDAŞI BAĞLAR. YANİ ÇOK PARASI OLANLAR KANUNLARIN /KURALLARIN DIŞINDA OLAMAZ DEVLETİN İLGİLİ KURUMLARI GEREKENLERİ YAPAR.

*

     BİZ DE GAZETECİLİK GÖREVİMİZİ YAPARIZ. BİZİM TEK İŞİMİZ/TEK EKMEK PARAMIZ GAZETECİLİK ÇÜNKÜ.

*

 İŞİMİZDE DE EKMEĞİMİZDE DE GÖZÜ OLANLARIN/EKMEĞİMİZLE OYNAMAK İSTEYENLERİN  OLDUĞUNU DUYUYORUZ. BİZE RIZKI VEREN ALLAH’TIR. YÜREĞİMİZ VE VİCDANIMIZ SONUNA KADAR RAHATTIR. ÖTEKİLER FISS YANİ.HERKES KENDİNE YAKIŞANI YAPAR, KARABÜK’TE/KARABÜKLÜ DE  KİME NEYİN  YAKIŞTIĞINI GÖRÜR. BİZİM EN KÜÇÜK BİR ÇEKİNCEMİZ YOK ÇOK ŞÜKÜR. 

*

SONUÇ OLARAK KARABÜK’ÜN AĞABEYİ  OLAN SAYIN ŞAHİN, YİNE KARABÜK’E SAHİP ÇIKTIĞINI GÖSTERMİŞTİR.  İLGİLİ TESİSİN KAPATILIP/KAPATILMAMASI İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR İFADESİ YOKTUR. GEREKLİ İNCELEMENİN YAPILMASINI, HASSASİYETİ  VE KARABÜK SEVDASI GEREĞİ İLGİLİ BAKAN’A İLETMİŞTİR.

*

BUNDAN SONRA BİZ DE HERKES GİBİ SÜRECİ TAKİP EDECEĞİZ, GEREKLİ TEDBİRLER ALINIRSA TESİS YOLUNA DEVAM EDER, ALINMAZSA GEREKLİ KURALLAR İŞLER. OLAY BUDUR. KİMSENİN BAŞKA BİR DERDİ YOKTUR. OLANLARINDA ÇABALARININ BOŞA ÇIKACAĞINI DA HERKES GÖRÜR/GÖRECEKTİR.

  

     

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle