Hoşgeldiniz  

Şahin, Safranbolu’da konuştu.

Okan Küçük | 30 Ekim 2016 | Genel, Güncel, haber A- A+

sahinsafranbolu

TBMM eski Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Cumhuriyete biz sahip çıkıyoruz’ sözüne göndermede bulunarak, “Cumhuriyete sahip çıkmak, beyefendi nutukla olmuyor ki. İşle, hizmetle, vatandaşın sorunlarını çözerek, taş üstüne taş koyarak Cumhuriyete sahip çıkılır. AK Parti de 14 yıldır bunu yapıyor” dedi.
AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, partisinin Safranbolu ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen ilçe danışma kurulu toplantısına katıldı.
Safranbolu Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Şahin, Cumhuriyet’in 93. yıl dönümünü kutladıklarını ve o dönemde ülkenin durumunun iç acı olmadığını, ancak 93 yıl sonra gelinen noktanın başarılı bir nokta olduğunu söyledi.
unalgif
c1“Daha almamız gereken önemli yol var”
Ülkenin 93 yılda geldiği noktanın ise yeterli olmadığını, kişi başı milli gelirin 10 bin dolar olduğunu da hatırlatan Şahin, “Kalkınma yarışında bizden daha başarılı olan ülkeler var. Kişi başı milli geliri 40 ile 50 bin dolara dayanan ülkeler var. Bizim almamız gereken önemli bir yol var. Bu yolu alabilmemiz için Türkiye’nin mutlaka istikrar içerisinde yönetilmesi ve büyümeye ihtiyacı var. AK Parti iktidarları döneminde Türkiye 3 kat büyüdüyse bunda siyasi istikrarın payı büyüktür. Türkiye’nin büyümesinde, gelişmesinde, bölgesinde ve dünyada etkin bir konuma gelmesinde rahatsız olanlar var. Onlar bizim hızımızı kesmek için, Türkiye’nin büyümesini mümkün olduğunca engelleyebilmek için terör silahını kullanıyor. PKK, DEAŞ, FETÖ örgütünün amacı da budur. Onlar birer piyon ve maşadır. Özellikle PKK’nin Doğu ve Güneydoğu’da onun siyasi uzantı partisinin gittikçe güç kaybetmesinin nedeni de o bölgede yaşayan insanların artık bu örgütün kendi insanının hak ve hukuklarını korumak için değil, Türkiye’ye zarar vermek isteyen bir takım odakların piyonluğunu yapmak için çalıştığını gördüklerinden desteklerini kesmeye başladı. Diyarbakır Belediye Başkanı terör örgütüne destek vermek iddiası ile gözaltına alındı ve halkı eylem için davet ettiler ama pek az kişi rağbet etti. Her taraf çöp yığını ve çöpleri toplamıyorlar. Böylece yüzde 75-80 oy ile seçtikleri belediye başkanının, yönetiminin, partinin kendilerine nasıl hizmet ettiğini şimdi Diyarbakırlılar acı acı yaşıyorlar. Bütün bunlar tabii ki, bunların iplerini pazara çıkarıyor” dedi.

“Cumhuriyete sahip çıkmak, nutukla olmuyor”
“Cumhuriyete sahip çıkmak lafla ve hamasi nutuklar atarak olmaz” diyerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na üstü kapalı göndermede bulunan Şahin, “Bir siyasi partinin genel başkanı dün bir yerde konuşuyor, ‘Cumhuriyete biz sahip çıkıyoruz” diyor. Cumhuriyete sahip çıkmak, beyefendi nutukla olmuyor ki. İşle, hizmetle vatandaşın sorunlarını çözerek, taş üstüne taş koyarak Cumhuriyete sahip çıkılır. AK Parti bunu yapıyor. 14 yıldır yaptığımız Cumhuriyete sahip çıkma adımlarıdır aynı zamanda. Onun için 15 Temmuz’da aman bu Cumhuriyete, demokrasiye zarar gelmesin diye ölümü göze alarak meydanlara çıkan bu millet aynı zamanda Cumhuriyete ve demokrasiye de sahip çıkmıştır. Bu ülkede insanların sorunlarının çözümlerini görmesi, hayatının kolaylaştığını görmesi, devletine, hükümetine, meclise olan güvenini arttırmıştır. En önemlisi ise dün 93. yılını kutladığımız Cumhuriyete olan güvenini arttırmıştır. Cumhuriyete sahip çıkmak ancak hizmetle olur. Taş üstüne taş koymakla olur ve işte biz bunu yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Geleceğe güvenle bakılması ve karamsar olunmamasını da isteyen Şahin, Türkiye’nin zor bir bölgede yer aldığını aktararak şunları söyledi:
“Askerimiz, tanklarımız Suriye’de ve Irak’ta. Bilmem kaç bin kilometre uzaktaki ülkelerin askerleri oraya gelecek. 60 tane ülkenin Suriye’de Irak’ta da hiçbir sınırı olmayan ülkelerin askerleri gelecek onlara bir şey denmeyecek, oradaki iç çatışmalarda en çok zarar gören Türkiye, gelişmelere sessiz kalmayınca o konuda üzerine düşenleri yapmak için harekete geçince Türkiye’yi istemiyoruz diyeceksiniz. Hayır, biz hakkımızın ne olduğunu biliyoruz. Biz Suriye, Suriyelilerin, Irak Iraklıların, Musul Musulluların olsun istiyoruz. Bizim söylediğimiz doğrudur. Bizim söylediğimizi orada yaşayan insanlar da çok iyi biliyor. Diğerlerinin, ABD ve İngiltere’nin oraya niçin geldiğini çok iyi biliyoruz.”

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLLERİ MEHMET ALİ ŞAHİN VE BURHANETTİN UYSAL, İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR, SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI NECDET AKSOY VE İLÇE BAŞKANI ALİ KAYA’NIN DA KATILDIĞI TOPLANTI, DAHA SONRA BASINA KAPALI OLARAK DEVAM ETTİ. (YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLLERİ MEHMET ALİ ŞAHİN VE BURHANETTİN UYSAL, İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR, SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI NECDET AKSOY VE İLÇE BAŞKANI ALİ KAYA’NIN DA KATILDIĞI TOPLANTI, DAHA SONRA BASINA KAPALI OLARAK DEVAM ETTİ. 

AK Parti Karabük Milletvekili

Burhanettin Uysal, İl Başkanı Timurçin

Saylar, Safranbolu Belediye Başkanı

Necdet Aksoy ve İlçe Başkanı Ali

Kaya’nın da katıldığı toplantı daha sonra

basına kapalı olarak devam etti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle