Hoşgeldiniz  

ŞAHİN; YENİCE KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ

Okan Küçük | 24 Aralık 2015 | Genel, Güncel A- A+

Bunu Paylaş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Yenice’nin Karahasanlar, Hüseyinbeyoğlu ve Esenköylerine gitti.

sahin_yenicekoyzyrt

1 Kasım Genel seçimlerinde AK Parti’ye en fazla oy veren Yenice’nin bu üç köyünü ziyaret eden Şahin, köylerin hizmet bekleyen sorunlarını yerinde inceledi ve beraberinde bulunan Karabük Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun’a yapılması gereken bu hizmetler ile ilgili talimatlar verdi.

Şahin, ilk olarak Yenice’nin Karahasanlar köyüne gitti ve burada köylüler ile bir süre sohbet etti. Daha sonra, Hüseyinbeyoğlu ile Esenköy’ü ziyaret etti.

IMG_7536AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karahasanlar köyünde yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Tekrar tek başımıza iktidara gelirsek neler yapacağımızı sizlerle seçimler döneminde paylaşmıştık. Huzurunuzda ifade ediyorum, Yenice’mize, Karabük’ümüze, tabi tüm ülke genelinde yaptığımız hizmetlerimizin dışında, neler yapacağımızı beyan etmiştik. Şimdi kollar yeniden sıvandı, besmeleyi çektik, önümüzdeki dört yıl içinde ülkemize, Karabük’ümüze, Yenice’mize ve tabi ki köylerimize neler yapacağımızı biliyoruz. Mesela parlamento şu an çalışıyor ve genel kurulda görüşmeleri devam ediyor, neyi çalışıyorlar, seçimlerden önce ne demiştik? Emeklilerimizin bir kısmına seyyanen 100 Lira zam vermiştik, seçimlerden sonra emeklilerimizin tamamına 100 lira daha zam vereceğiz demiştik. Şimdi mecliste emeklilerimize seyyanen vermek üzere vaat ettiğimiz zammı çıkarmak için çalışma yapılıyor. AK Parti hükümeti meclise bu tasarıyı gönderdi, meclis şimdi bu konuyla ilgili çalışıyor.

IMG_7604Şimdi ben bu köyleri geziyorum ve sizleri ziyaret ediyorum. Ben buralara size sadece merhaba demek için gelmedim. Buralarda yaşayan vatandaşımız acaba devletimizden daha ne gibi hizmetler bekliyor. Mesela Yenice’nin şu an Karahasanlar köyündeyiz ve gelirken yola baktım yol çok dar. Yolun kalitesi bir nebze iyi olabilir ama iki araba yan yana geçmiyor. İşte ben, köylerimizin bu ve buna benzer sorunlarına nasıl bir çözüm getirebiliriz için buralardayım. Çevre köylerden muhtarlarımız da gelmiş, köyleri için talepleri var ve onları da Özel İdare Genel Sekreterimiz ile inceleyeceğiz. Zaten muhtarlarımızın bu talepleri bizde var ve İl Genel Meclis Üyelerimiz de takip ediyorlar. Tabi yapılacak olan işlerimizin tamamı paraya taalluk eden işlerdir. Bizim Özel İdaremizin yıllık bütçesi malumdur ama biz son yıllarda bu bütçeyi çok iktisatlı kullanıyoruz. Şimdi ilçelerimizde grup yollarını asfaltlamaya başladık, geçtiğimiz yıl başladık ve bu sene inşallah daha fazlasını yapacağız. Her köyümüze, her mahallemize asfalt yollardan gidilmelidir, hedeflerimizden biri de budur. Bazı köylerimiz ile ilgili su sorunlarımız var, özellikle yaz aylarında. ‘Vekilim bizim köyümüzde su yok.’ Bu cümleyi artık duymak istemiyorum. İnşallah bunları çözeceğiz ve çözmek zorundayız. Su olmadan hayat olmaz arkadaşlar. Su varsa, hayat vardır. İşte ne eksiğimiz var köylerimizde, çözmemiz için ne işler bekliyor bizi, bunları da yerinde incelemek ve görmek için geldim.

IMG_7669Marifet, iltifata tabi derler. Biz de seçimlerde AK Parti’ye en fazla oy veren köylerimizden başladık gezilerimize ama önümüzdeki süreçte her köyümüze gideceğiz, sizlerle hasbihâl edeceğiz, neler yapmışız ve bizi daha ne gibi hizmetler bekliyor onları da tüm köylerimizi gezerek yerinde inceleyeceğiz. Çünkü milletin vekili demek, milletin hizmetinde olan adam demektir. Sizler 1 Kasım seçimlerinde beni ve Burhanettin hocayı ananızın ak sütü gibi helal oylar ile Ankara’ya gönderdiniz kendinizi temsilen, bizlerin de görevi sizlere hizmet etmek, önünüze düşmek ve şu ana kadar yapılan hizmetlerin üzIMG_7705erine yenilerini eklemektir, onun için yollardayız.”

Şahin gittiği köylerde, köy muhtarlarına kahve fincanı takımı hediye ederken, köylüler ile de daha sonra o köylere gönderilmek üzere toplu fotoğraflar çektirdi. 

 

 

*

Diğer haberler için resimin üzerine tıklayınız.

baklava

kacyiloldu

sahinhaddecilerrandevu

Etiketler:

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle