Hoşgeldiniz  

Şahin,anayasa çalışmalarını değerlendirdi.

| 15 Ocak 2017 | Genel, İletişim, Siyaset A- A+

Bunu Paylaş

  

ESKİ TBMM BAŞKANI VE KARABÜK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALİ ŞAHİN; ANAYA DEĞİŞİKLİĞİ SÜRECİNİ OKAN KÜÇÜK’E DEĞERLENDİRDİ.

          Eski TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin; anayasa değişikliğiyle ilgili görüşlerini Karabük FARKLI Gazete Sahibi Okan Küçük’e değerlendirdi.

               ŞAHİN: ŞU AN DA 2 BLOK OLUŞTU. AK PARTİ VE MHP BLOĞU, CHP VE HDP BLOĞU.”

Anaya değişikliğinin tabi ki parlamentolarda  mutabakatla gerçekleşmesi çok daha şık olur daha  doğru olur  diyerek değerlendirmeye  başlayan   Eski TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin:  “ Ama diyelim ki parlamentoda bulunan siyasi partilerin tamamı bir anayasa değişikliği metni üzerinde anlaşamamışlarsa bu anlaşmayı siddin  sene beklemek , senelerce beklemek de icap etmez. O zaman anlaşabilen siyasi partiler birlikte hareket ederler .Şimdi nitekim burada anlaşabilen ve sayıları anayasa değiştirmeye yeterli iki siyasi parti bir 18 maddelik teklifi parlamentonun gündemine getirdi. Cumhuriyet Halk Partisi ve HDP buna karşı çıkıyorlar. Yani şu anda  parlamentoda iki blok oluştu. AK Parti ve MHP bloku, CHP  ve HDP bloku.” Dedi.

Önceki hafta  TBMM Genel Kurulu‘nda, anayasa değişikliği teklifinin görüşmelerinde CHP’lilerin kürsüyü işgal etmesi ve bunun üzerine AK Parti’lilerin  kürsü ile Başkanlık Divanı arasına geçerek, CHP’lileri kürsüden uzaklaştırmaya çalıştığı sıra da  iki partinin milletvekilleri arasında yumruklaşmaya varan kavga yaşanması ve  bazı milletvekillerinin yaralandığının televizyonlarda görülmesi üzerine düşüncelerini Karabük FARKLI Gazete Sahibi Okan Küçük’e  değerlendiren   Eski TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin;

ŞAHİN: “ FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARININ MECLİSE BOMBA ATMASI NE KADAR ÇİRKİNSE, CHP TARAFNDAN KÜRSÜNÜN İŞGAL EDİLMESİ O KADAR ÇİRKİN VE YAKIŞIKSIZDIR.”

 “Muhalif blok bu anayasa değişikliğinin parlamentodan geçmemesi için anayasa ve iç tüzüğün kendilerine verdiği yetkiyi kullanırken zaman zaman bunu abartıyorlar çok çirkin görüntülere de yol açıyorlar çarşamba gecesi olduğu gibi kürsü işgallerinin Meclis  Başkanlığı görevini şu anda vekaleten yürüten, oturumları yürüten Ahmet Aydın beyin de dediği gibi “savaş da bile Kurtuluş savaşında bile bu kürsü işgal edilmemişti “diyerek çok önemli tespitte bulundu. Evet Çarşamba gecesi maalesef Cumhuriyet Halk Partili Milletvekilleri tarafından Meclisin hür iradesini temsil eden kürsüsü maalesef işgal edildi. Meclise Fetö terör örgütü mensuplarının bomba atması ne kadar çirkinse Çarşamba gecesi Chp tarafından bu kürsünün işgal edilmesi de o kadar çirkin ve yakışıksızdır. Bunun da maalesef öncülüğünü CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel yapmıştır.”

  ŞAHİN: “ BU KİŞİNİN ( CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ ÖZGÜR ÖZEL) MENSUBU OLDUĞU PARTİNİN SIK SIK HUKUK DEVLETİNDEN BAHSEDİYOR OLMASI KARŞISINDA BU OLANLAR TABİKİ DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR.”

“Özgür Özel bu tür davranışlarını geçmişte de sergiledi. Bir meclis mensubunun twitterdan kendi genel başkanlarına hakaret ettiğini ileri sürerek bu arkadaşın çalıştığı büroyu bastı. Oradaki bilgisayarına el koydu. Söktü ve parçalarıyla birlikte meclise getirdi, kürsüde bunları gösterdi. Buna hukuk da, ihkakı hak denir. Kendi hukukunu kendisinin yerine getirmesi yani hem polis olması hem savcı olması hem hakim olması. Bu kişinin  mensubu bulunduğu siyasi partinin sık sık hukuk devletinden bahsediyor olması karşısında bütün bunlar tabi ki son derece düşündürücüdür. Ama şunu hemen söyleyeyim ayın 24’ün den  önce parlamentodan bu anayasa değişikliği inşallah geçecek.”

ŞAHİN: “BİR ANA MUHALEFETİN HALKTAN BU KADAR KORKTUĞU ÖRNEĞİNE TÜRKİYE’DE CHP’DE RASTLIYORUZ.”

  Karabük FARKLI Gazete Sahibi Okan Küçük’e  anayasa değişikliği çalışmalarını değerlendiren   Eski TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin; Nihai kararı verecek olan halkımızdır, milletimizdir. Biz halkımıza, milletimize güveniyoruz, diyerek devam ettiği değerlendirmelerinde;  “CHP hala halkın seçtiği cumhurbaşkanlığı uygulamasını içine sindiremedi. Yani cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini bir türlü kabul edemiyor. Şunu söylüyor; yeniden cumhurbaşkanını Meclis seçsin. Bir ana muhalefet partisinin halktan bu kadar korktuğu örneğine Türkiye’de rastlıyoruz, CHP de rastlıyoruz. Hala halkın kendi cumhurbaşkanını seçmesini bile kabullenemiyorlar ve bu anayasa değişikliğinin kendileri için herhalde olumsuz sonuçlar doğuracağını düşünüyorlar. Bunu söylemiyorlar, Türkiye için olumsuz sonuçlar doğuracağını iddia  ediyorlar…”

ŞAHİN: BUNLARDA TAYYİP ERDOĞAN KORKUSU VAR. TAYYİP ERDOĞAN YİNE BİZİ YENER DİYE. SİZ ÇALIŞIN SİZ KAZANIN CUMHURBAŞKANLIĞINI…”

            “Bunlarda bir Tayyip Erdoğan korkusu var. Diyorlar ki: “2019 da bu anayasa yürürlüğe girdiğinde -çünkü birçok maddesi 2019 da yürürlüğe girecek, 2 seçim birlikte yapılacak- Tayyip Erdoğan yine bizi yener, Tayyip Erdoğan yine bu seçimden cumhurbaşkanı çıkar” ya bir ana muhalefet partisi muhtemel iktidardır. Siz çalışın, siz kazanın cumhurbaşkanlığını. Halkın desteğini kazanacak birini bulun. Eğer gerçekten Kemal Kılıçdaroğlu  kendisinin güçlü olduğuna inanıyorsa çıkarsınız Tayyip Erdoğan’ın karşısına siz alırsınız cumhurbaşkanlığını. Bu kadar korkunun nedeni  nedir? “ ifadelerinde bulundu.

     ŞAHİN : “ BİZ BU PAKETİ MECLİSTEN GEÇİRECEĞİZ VE HALKIN ÖNÜNE KOYACAĞIZ.”

Eski TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ; anayasa değişikliğiyle ilgili yaptığı değerlendirmenin so kısmında “Dolayısıyla parlementoda çok çirkin zaman zaman bir muhalefet sergileniyor. Ama bütün bunlara rağmen biz bu paketi Meclisten geçireceğiz ve referandum da halkın önüne koyacağız…”    vurgusu yaptı.

  Eski TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’in, Karabük FARKLI Gazete Sahibi Okan Küçük’e yaptığı anayasa değişikliği değerlendirmesini kamuoyuna iletme görevimizi yerine getiriyoruz. Eski TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’e tarafımıza yaptıkları değerlendirme için, hassaten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle