Hoşgeldiniz  

ŞAHİN’DE HES’E KARŞI…

Okan Küçük | 29 Şubat 2016 | Genel, Güncel, haber A- A+

Karabük’ün Yenice İlçe Belediye Başkanı Zeki Çaylı, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Sabri Tom, İl Genel Meclis Üyeleri ve ilçe yönetim kurulundan oluşan 20 kişilik heyetle AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’i Parti Genel Merkezindeki makamında ziyaret ettiler.
Yenice’nin problemleri ve talepleri üzerine gerçekleşen ziyarette, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ilçenin ihtiyaçları ile ilgili bir dosyayı Şahin’e sunarken, Şahin ise Karabük’ün tüm konularını içeren ajandasından ilçenin sorun ve taleplerinin bir kısmını okuyarak bu konular ile ilgili hangilerinde ne kadar yol kat edildiğini heyete anlattı.

yeniceheshayir
“HES PROJESİNE KARŞIYIZ”
Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Şeker kanyonuna yapılacak olan HES Projesine karşı çıktıklarını söyleyerek, “ Şeker Kanyonundaki ormanların ağaç çeşitliliği Dünya’da 100, Türkiye’de ise 9 yerde var. Buraya HES yapıldığı takdirde orman zenginliğinin ekolojik yapısının etkileneceğini düşünüyoruz. Bu sebepten dolayı yerel yönetim olarak, biz Yenice Belediyesi oranın yeni imar düzenlemesine izin vermedik ama bunun önleyici bir yöntem olacağını sanmıyoruz. Çünkü Hükümet ve ilgili Bakanlıklar düzeyinde bizi by-pas edebilirler.” dedi.
Milletvekili Mehmet Ali Şahin ise aynı düşüncede olduğunu vurgulayarak, kendisinin de şeker kanyonuna HES Projesinin uygulanmasını doğru bulmadığını ve ilgili yerlere de kendi fikrini söylediğini kaydetti.
Şahin, ayrıca Irmak – Zonguldak arasında rehabilitasyon çalışmaları sonrası tren seferleri konusunda farklı tarihlerin verildiğini de belirterek, “ Tren yolundaki rehabilitasyon çalışmaları bittikten sonra Zonguldak-Ankara tren seferlerinin 16 Ocak’ta başlanacağı bana bizzat DDY Genel Müdürü tarafından söylenmişti. Ancak ardından 15 Şubat tarihi verildi ve şimdi de 15 Mart deniliyor. Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım ile görüştüm ve sanırım orada bazı sıkıntılar var ve bu sıkıntıların aşılması yönünde çalışma yapılıyor” dedi.

KARABÜK’ÜN YENİCE İLÇE BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ ÇAYLI, BERABERİNDE AK PARTİ İLÇE BAŞKANI SABRİ TOM, İL GENEL MECLİS ÜYELERİ VE İLÇE YÖNETİM KURULUNDAN OLUŞAN 20 KİŞİLİK HEYETLE AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE KARABÜK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALİ ŞAHİN’İ PARTİ GENEL MERKEZİNDEKİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİLER. (ÇETİN UZUNKARA/KARABÜK-İHA)

KARABÜK’ÜN YENİCE İLÇE BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ ÇAYLI, BERABERİNDE AK PARTİ İLÇE BAŞKANI SABRİ TOM, İL GENEL MECLİS ÜYELERİ VE İLÇE YÖNETİM KURULUNDAN OLUŞAN 20 KİŞİLİK HEYETLE AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE KARABÜK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALİ ŞAHİN’İ PARTİ GENEL MERKEZİNDEKİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİLER. 

Görüşmelerin ardından Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Karabük ve bölgesinin atılım yapmasındaki çalışmalarda en büyük gücü Mehmet Ali Şahin’den alındığını ifade ederek “Sayın Başkanım bölgemizin en güçlü ismi olarak sizden çok büyük güç alıyoruz. Sorunlarımızın aşılması ve taleplerimizin yerine getirilmesi hususunda bizi hiç geri çevirmediniz. Sizin hükümet nezdindeki gücünüz karşısında bizim ne kadar şanslı olduğumuz bir kere daha ortaya seriliyor.” diye kaydetti.
Şahin ise Yenice ilçesinin teşkilat, belediye, il genel meclisi ve diğer unsurlar ile tam bir bütünlük sergilediğini belirterek, “Uzun yıllardır Yenice’yi takip ediyorum. Parti ilçe teşkilatı, belediye başkanı, il genel meclisi üyeleri ve partimizin diğer unsurları tam bir uyum ve bütünlük içinde hareket ediyorsunuz. Bu nedenle sizi tebrik ediyor, diğer ilçelere de örnek olmanızı umut ediyorum” dedi.
Şahin, daha sonra Belediye Başkanı Zeki Çaylı’dan belediyenin çalışmaları ve devam eden projeleri hakkında detaylı bilgiler aldı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle