Hoşgeldiniz  

Şahin’den Küçük’e Bayram Harçlığı…

Okan Küçük | 21 Ekim 2013 | Genel, Video Haber, Yazar A- A+

Bunu Paylaş

     

      

      Ak Parti Karabük Milletvekili  ve Karabük’ümüzün Ağabeyi Mehmet Ali Şahin ; Ak Parti Bayramlaşmasına katılan basın mensuplarından Okan Küçük’e (yani bize)  bir miktar bayram harçlığı verdi.

  Bilindiği üzere Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan  bir gazeteciye bayram harçlığı vermiş ve hem kendisi hem de  o meslektaşımız eleştirel tepkiler almıştı.

  İlgili olay (Başbakan Erdoğan, Kurban Bayramı namazını Ataşehir’deki Mimar Sinan Camii’nde kıldı. Erdoğan, namazın ardından camiden ayrılırken gazetecilerin sorularını cevapladı. Son sorudan sonra TGRT Haber muhabiri, “Arkadaşlar gündeme ilişkin sorularını sordu. Biz de sabahtan beri burada sizi takip ediyoruz. Anne ve baba ile bayramlaşamadık. Ben ilk bayramlaşmamı sizle yapmak istiyorum. Bayram harçlığımı da babamın yerine sizinle yapmak istiyorum” dedi. Bu sözlere gülen Başbakan Erdoğan, “Size az para da verilmez” dedi. Daha sonra Erdoğan, muhabire 200 TL verdi. Başbakan parayı verdikten sonra “Hepiniz adına bu” diyerek espri yaptı.) şeklinde haber olmuştu.

   Verilen harçlık üzerinden ilgili meslektaşımıza  gazetecilik mesleğinin satılmasından tutun, omurgasızlığa değin  bir çok anlamsız, saçma ve hırs dolu eleştirel açıklamalar yapılmıştı.

  Yani basit bir bayram harçlığı üzerinden hem Sayın Erdoğan’a ki daha çok Sayın Meslektaşımıza yüklenilmeye çalışılmıştı.

 Ya gazeteciliğin ederi 200 TL mi yani ? Yani gazetecilik 200 TL ile omurgasızlaşacak,  ölecekse , gömün gitsin zaten…

Sonuçta Sayın Başbakan’da sizin gibi, bizim gibi bir insan evladı. Ne var yani gazeteci kendisi ile şakalaşmak ve güzel bir iletişim kurmak istemiş Mübarek Bayram sabahı, e Başbakan’da karşılık vermiş malum atak, hızlı bir kişiliği var  dikatör falan değil yani , konuşulabilen şakalaşılabilen birisi kendisi ve ortaya bu durum çıkmış…

  Şimdi birilerinin zoruna gitmesini biz anlayamadık. Tam da bu sebepten Sayın Ağabeyimiz Mehmet Ali Şahin’e ,  bu durumu hatırlattık sizinde harçlık vermeniz lazım evi köyü bıraktık buradayız, dedik, Kendileri de sizin gibi bizim gibi biri olduğundan ve şakalaşılabilen biri olduğundan önce ya Okan eleştiri almayalım, dedi esprili bir şekilde sonra da harçlığı verdi.

  Tek fark  Başbakandan harçlık alan Meslektaşımız Başbakanımızın elini öpmemiş sadece tokalaşmıştı. Sayın Şahin öp o zaman elimi dedi biz de öptük, fark bu oldu. Miktarta da fark var tabi ama dediğimiz gibi olay maddi gibi görünse de tamamen manevi ve bayram geleneğimizle ilgili olduğundan miktar  önemli olmadı.

   ( Hatta aynı gün  birkaç saat sonra Eflani Bayramlaşması dönüşünde  Safranbolu’da bir mekanda yemek molası verdiğimizde harçlığın az gibi oldu mu dedi de biz de bir dahakine daha çok verirsiniz, dedik.)

  Şimdi tamamen Bayram geleneği içerisinde hoşgörü ile karşılanması gereken bu durumdan rahatsız olanlar olursa, varsın olsunlar…  

 Biz Sayın Şahin’e sevgisi ve hoşgörüsü nedeniyle teşekkür ediyoruz… Bir daha ki bayrama da görüşmek üzere yani..

  sahinpara

sahinpara1

 

sahinpara3

 

sahinpara4

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle