Hoşgeldiniz  

SAKEM Kurslarıyla yeni ufuklar açıyor

Okan Küçük | 27 Haziran 2018 | Genel A- A+

           Safranbolu Belediyesine bağlı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM) Gençlere ve yetişkinlere kişisel gelişim, meslek edindirme ve hobi kurslarıyla yeni ufuklar açıyor. Yaz döneminde meslek edinmek isteyen gençlere, Aslanlar SAKEM şubesinde yemek ve pasta eğitimi verilerek, lezzetin sırları öğretiliyor.

           Popüler mutfak hobi kursu ve Halk Eğitim sertifikalı ücretsiz kurs eğitimlerinin verildiği SAKEM’de genç aşçılar yetiştiriyor.

              Öğrenmenin en iyi yönteminin deneyimlemekten geçtiğini ve bu kurslarda öğrencilerin uygulamalı eğitim aldıklarını kaydeden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer şu sözlere yer verdi’’ Gençlerimize ve çocuklarımıza SAKEM ‘de ilgi alanlarına göre çeşitli kurs eğitimleri veriyoruz. İstiyoruz ki gençlerimiz gelecekte her alanda az da olsa bilgi sahibi olsunlar. Ürkmezer’’açıklamasının devamında mesleki eğitiminin önemine değinerek, faydalarına ilişkin şu ifadeleri kaydetti ‘’ Mesleki eğitim, gençlere erken yaşta birçok fayda yükler özellikle kız çocuklarımız geleceğin annelerini mutfak işlerinde becerilerini geliştirir. Eğitim hayatına devam edemeyenler için de bu kurslar gençlerimizin iş bulmalarına yardımcı olmaktadır. ‘’dedi.

              Kurs eğitmenleri Zeynep Küskü ve Songül Çalış ise 7’den 70’e her yaşta kursiyer yetiştirdiklerini kurslar sonrası kursiyerlerin aile ekonomilerine katkı sağlayacak işler yaptıklarını aktardılar. Yaz döneminde de açılan kurslarda gençlerin boş zamanlarını kendilerine fayda sağlayan yeteneklerinin ortaya çıkacağı, yemek ve pasta yapmanın inceliklerini keşfedecekleri, hünerlerini sergiledikleri bir kurs olacağı bilgisi verildi.

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle