Hoşgeldiniz  

SAKEM Meslek Öğretiyor

Okan Küçük | 12 Temmuz 2018 | Genel A- A+

               Safranbolu Belediyesine bağlı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM) Aşağı Tokatlı şubesinde açılan ücretli kurslar arasında yer alan ‘Davul Derisinden Aksesuar Yapımı’ kursu için üç ay boyunca eğitim verecek. 
             Safranbolu Belediyesine bağlı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM), İlçe Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliği ile yeni kurslar açmaya devam ederken ‘Davul Derisinden Aksesuar Yapımı’ kursu SAKEM Aşağı Tokatlı şubesinde açılacak. ‘Davul Derisinden Aksesuar Yapımı’ kursu aynı zamanda İŞKUR’un meslek edindirme kurslarından biri olduğu için kursiyerlere ücret ödenecek. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, hayat boyu öğrenme sürecinin devam ettiğini ifade ederek, “Bu süreçte özellikle meslek sahibi olmayanların yeni şeyler öğrenip bunu meslek olarak sürdürmenin önünü açan eğitimler devam edecek. SAKEM ve diğer kurumlarla işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız kursiyerlere sadece hobi amaçlı eğitim vermek değil, meslek sahibi olmayanlara da meslek edindirmektir” dedi. 

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle