Hoşgeldiniz  

SAKEM’de Çocuklar Becerilerini Arttırıyor

Okan Küçük | 31 Ağustos 2018 | Genel A- A+

                 Safranbolu Belediyesine bağlı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM) İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açtığı kurs eğitimlerinde çocukları ve gençleri geleceğe hazırlıyor.

            SAKEM 8 ayrı şubesiyle yetişkinlerin ve çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlayan kurs eğitimlerine devam ediyor. Yaz döneminde çocuklara yönelik onlarca kurs eğitimi veren SAKEM gelecek nesillerin birçok alanda gelişmesini sağlıyor. Vatandaşın rahatlıkla ulaşabilmesini sağlamak amacıyla Mahalle aralarına konumlandırılmış şubeleriyle ücretsiz kurs eğitimlerini sürdürüyor.SAKEM Tarihi Çarşı şubesinde eğitmen Osman Taşçı ve Müslüm Ayvaz tarafından çocuklara Satranç ve Hızlı ve Etkili Konuşma dersleri veriliyor.

              Çocukların hem zihinsel gelişimlerini hem de kendilerini doğru ifade edebilmelerini sağlamak amacıyla kurs eğitimleri veriliyor.Gelecek nesillerin örgün eğitimi destekleyen yaygın eğitimlerin önemine değinen Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Ürkmezer şu sözlerle devam etti “ Gençlerimizi ve çocuklarımızı hayatın her alanında var etmeyi amaçladığımız projelerimizin yanı sıra SAKEM’de verilen kurslarla becerilerini arttırmayı amaçlıyoruz.Satranç çocuklarımızın zeka gelişiminde önemli katkı sağlayan bir oyun türü olduğu bilinmekte bunun yanı sıra kendilerini doğru ifade edebilmeleri için akışkan bir Türkçe kullanıyor olmaları da gerekmekte ‘’dedi. Ürkmezer ‘’İyi bir gelecek için her konuda donanımlı bireyler yetiştirmeyi sağlamak üzere, Devletimizin bize verdiği imkanlar ölçüsünde projelerimize yenilerini eklemeye devam edeceğiz’’şeklinde konuştu.

Anketler

Karabük ve Safranbolu Belediye Başkanı Kim Olsun ? ( Aynı IP adresi üzerinden bir kez oy kullanabilirsiniz.Tek seferlik oy verirken kutucuklardan 3 adayı seçebilirsiniz)

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle