Hoşgeldiniz  

Sarı;27 Hekim Müjdesi Verdi.

Okan Küçük | 26 Ağustos 2014 | Genel, Sağlık A- A+

İLİMİZE YAPILACAK OLAN PRATİSYEN HEKİM ATAMALARI

       Göreve geldiği günden bugüne mesai mefhumu gözetmeden, gece – gündüz demeden , Karabüklüye en kaliteli hizmeti vermek için mücadele eden İl Sağlık Müdürü Dr.Ahmet Sarı;  Karabük için aynı şekilde geceli- gündüzlü koşturan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kara ile yan yana, omuz omuza yaptıkları çalışmaların neticelerini  Karabük olarak almaya başladık.

Dr.Ahmet Sarı; bugün yaptığı açıklamayla 27 pratisyen hekimin ilimize atamasının yapılacağı müjdesini verdi.  İlgili açıklamanın tamamı aşağıdadır.

***************************

  İlimizde hastane acil servislerinde görev yapan pratisyen hekim arkadaşlarımızdan bazılarının uzmanlık sınavını kazanmaları, bazılarının da sınava hazırlanmak gayesiyle istifa etmeleri sebebiyle bir süredir acil hekimi bulmakta zorluk çektiğimiz kamuoyunun malumudur. Bu durumun vatandaşımıza hizmet noktasında aksamaya yol açmaması için tüm sağlık camiası elinden gelen gayreti göstermektedir. Konunun kalıcı olarak çözümü noktasında İl Sağlık Müdürlüğümüzün, Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ve Karabük İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin gayretleri neticesinde 28 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak 58.Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası’nda İlimize 27 pratisyen hekim ataması yapılacaktır. Bu hekimlerden 21’i Kamu Hastaneleri Birliği, 4’ü Halk Sağlığı Müdürlüğü ve 2’si de İl Sağlık Müdürlüğü emrine görevlendirilecektir. Bakanlığımızın İlimizdeki pratisyen hekim açığının kapanması noktasında verdiği destek, bizleri ve halkımızı oldukça memnun etmiştir. Belirtilen hekim arkadaşlarımızın göreve başlamasıyla acil servislerde görülen yığılmanın ortadan kalkacağını, hastalarımızın daha hızlı ve etkin şekilde hizmet alacağını düşünmekteyiz. Bu süre zarfında büyük özveri ile görev yapan, bazen günde 350-400 hasta muayene etmek zorunda kalan acil servislerde görevli tüm hekim arkadaşlarımıza teşekkür eder; halkımıza da göstermiş oldukları anlayıştan ve bizlere vermiş oldukları destekten dolayı şükranlarımızı sunarız.

                                   Dr.Ahmet SARI   İl Sağlık Müdürü “

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle