logo

Sarı’dan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

Ak Parti Safranbolu İlçe Başkanı Av. Mehmet Sarı; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kamuoyunun haber alma ve bilgi edinme hakkı için çalışan, tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü” kutluyorum, diyen Sarı’nın mesajı aşağıdadır.

Sarı : “İletişimin en etkili kanallarından biri olan basın; halkın doğru ve güvenilir haber alma, kamuoyunu bilgilendirme ve düşünce özgürlüğünün güvencesidir.Hak ve Sorumluluk bilincinin güçlenmesinde , demokrasi kültürünün gelişmesinde , sağlıklı bir toplum düzeninin inşaasında gazetecilerin rolü oldukça büyüktür.Görevlerini büyük bir özveriyle yerine getirmekte, adeta toplumun gözü, kulağı, sesi olmaktadır.

Milli değerlere bağlı, Ülkemizin çıkarlarını gözeten basın yayın kuruluşlarının varlığı, basının ülkemizde yaşanılan her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, karanlık odakların algı operasyonlarına alet olmamaları, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önemlidir.

Ülkemizde ve bölgemizde gelişmelerin doğru şekilde algılanıp yorumlanması ve halkımızın bilgilendirilmesinde yerel medyanın da etkin bir rolü bulunmaktadır. Basın mensupları sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken, bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak, önemli bir kamu görevini de yerine getirmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle Demokrasinin gelişmesine ve toplumsal bilincin oluşturulmasına değerli katkılar sunan basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü “kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Ak Parti Safranbolu İlçe Başkanı Av. Mehmet Sarı; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ