logo

Sarı’dan Grip Aşısı Açıklaması

Karabük‘te göreve geldiği günden beri başarılı çalışmalara imza atan Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı; Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize yeterli oran da gönderilmediği iddia edilen Grip aşısı konusunda açıklamalar da bulundu.

Grip aşısı ile ilgili şu an e-nabız üzerinden ülke çapında yürütülen program, depolara gelen ilk parti influenza aşılarının, ilgili kurul tarafından belirlenen en öncelikli gruba yapılmasını sağlayan bir uygulama olduğunu ifade eden Sarı; “En geç Kasım ayının ilk haftası gelecek olan yeni aşılar ile birlikte diğer öncelikli gruplar da sırayla aşılanacaktır. Riskli gruba giren bir çok vatandaşımızın şu an itibariyle aşıya ulaşamadığı için tedirgin olduğunu biliyoruz. Ancak kontrolsüz bir şekilde ücreti mukabil aşıya ulaşım sağlandığı takdirde gerçekten ihtiyaç sahiplerinin aşıya ulaşımında daha büyük problemler olacağı aşikardır. O nedenle en yüksek risk grubundan başlayarak kademeli şekilde aşıya ulaşım sağlanacaktır. Bakanlığımızdan aldığımız bilgi bu yöndedir. Saygılarımla arz ederim.” dedi.

Not: Covid 19 pandemisinin devam eden sürecinde de her kademedeki sağlık çalışanlarımız ve Sağlık Müdürü Ahmet Sarı’ya değerli, gayretli çalışmalarından ötürü gönülden teşekkür ediyoruz.

Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı; grip aşısıyla ilgili açıklama yaptı

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ