Hoşgeldiniz  

SAYLAR, YENİKAPI RUHUNU SÜRDÜRÜYOR… 2017 ‘DE SEÇİM OLACAKSA ADAYLAR KİMLER OLACAK ? AK PARTİ OYLARI ANKETLERDE YÜKSELİYOR.30.09.2016

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 30 Eylül 2016 | Genel, Güncel, haber A- A+

Okan Küçük Yorumluyor… SAYLAR, YENİKAPI RUHUNU KARABÜK’TE SÜRDÜRÜYOR…  

    okankosesaylar         

          AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar ve yönetim kurulu üyeleri 15 Temmuz darbe girişimi süreci sonrasında verdiği desteklerden dolayı bir dizi teşekkür ziyaretleri yaptı bilindiği gibi.

            Bu kapsamda başta partiler olmak üzere, sendikalar,  odalar, dernekler ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti Saylar.Ziyaretler de    herkesin   aynı geminin  içerisinde olduğu , milletin topyekun  büyük bir badire atlattığı ve  mücadelenin  hep birlikte verildiği vurgusu yaptı Saylar.

         Sağ- sol şu- bu demeden bütün kuruluşları ziyaret  etti Ak Parti  İl Başkanı Timurçin Saylar, herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

          Bakın çok önemli adımlar, çok önemli gelişmeler bunlar. Yenikapı ruhunun, birlik ve beraberliğin ilimizdeki göstergesi oldu bu ziyaretler.

          Bizim de eskiden beri söylediğimiz  zaten hizmet noktasında sağ – sol, şucu bucu gibi bir ayrımın yapılmaması , insanların görüşlerinin ayrı olsa bile Karabük’e hizmet noktasında tek yürek olmaları gerektiği  bu ziyaretlerle somutlaşmış oldu.

         Karabük için de memleketimiz içinde güzel ziyaretler bunlar.  Önemli olan YENİKAPI RUHUNUN, BİRLİK BERABERLİK RUHUNUN TÜRKİYE’DE  VE İLİMİZDE DİRİ VE CANLI TUTULMASI. Bu bağlam da ilimize gelen hizmetlerin artması…

SAYLAR: “ BİZ DÜŞMAN DEĞİLİZ SİYASİ RAKİBİZ. BİZİM DÜŞMANIMIZ ASKERE, POLİSE SİLAH ÇEKENLERDİR. “

          Parti ziyaretleri başta olmak üzere yapılan tüm ziyaretlerde altı çizilen önemli bir nokta şuydu.Saylar yaptığı ziyaret konuşmalarında   “Biz   DÜŞMAN değiliz, SİYASİ RAKİBİZ, Bizim düşmanımız askere, polise silah sıkanlardır.” Vurgusunu yaptı .

           Önemli ve anlamlı bir açıklama. Siyasi partiler sonuçta vatandaşa hizmet etmek için varlar. Birbirleriyle kavga- dövüş yapmaları zaten ülkeye de ,ilimize de  yarar getirmez. Bu Yenikapı ruhuyla birlik içerisinde çalışarak memleketimize iktidarı – muhalefeti yararlı olurlar.

Saylar’ın “düşman askere,polise silah sıkanlardır” ifadeleri çok doğru açıklamalar.

         Yine “15 Temmuz sonrasında  birlikte meydanlarda, Valilikte hep beraber vatanımıza sahip çıktık. Bu partilerin, STK’ların değil ,devletin ve milletin ayakta kalması süreciydi. Anadolu toprağının parçalanmaması için milletimiz top yekün karşı çıkarak, bunu durdurduk. İslam’ın son kalesi olan Anadolu topraklarında milletimiz bir tarih yazarak, imanlı çılgın Türkler olarak sayfaya not düştü” açıklamaları da çok yerinde.

      Ben yaptım, ben ettim değil BİZ YAPTIK, BERABERCE YAPTIK şeklindeki açıklamalarla birileri dışlanmadan, birileri ötekileştirilmeden,  tersine birleştirici ,bütünleştirici  bu açıklamalar toplum nezdinde de olumlu karşılandı, destek buldu.

          Bu konuda bir ekleme  yapalım. Kent Meydanındaki demokrasi mitinglerinde Saylar, sürekli olarak Karabük burada vurgusu yapıyordu. Hatta Ak Partililer burada diyen istisna bir –iki kişi çıktığında burada Ak Partililer değil tüm millet, Karabüklülerin tamamı var vurgusu yaptığına şahit olmuştuk…

c12 YIL OLDU SAYLAR GÖREVE GELELİ, İKİ YILDIR CİDDİ ÇALIŞMALARA İMZA ATTI SAYLAR VE EKİBİ…

                Saylar ve 14  Haziran  2014’ de göreve geldi.   O süreçte  Cumhurbaşkanlığı  seçim arifesiydi. İlk olarak Cumhurbaşkanlığı  seçimi geçirdiler. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra o süreçte Cumhurbaşkanı Karabük’e geldi.  Sonra bu süreçte il kongresi başladı. İl kongresine  Başbakanın geleceği planlandığı için  o yönde ciddi bir hazırlık ve çalışma süreci içine girdiler.

       Tabi kongreleri,  ilçe kongreleri, il kongresi bitti , hemen peşinden 7 Haziran  için Milletvekili Aday Adaylığı  süreci, adayların belirlenmesi sonrasında seçim çalışmaları, 7 Hazirandan sonra 1 Kasım seçimleri darken çok hareketli günler yaşadılar.

       Sürekli bir çalışma halinde oldular, sürekli bir hareketlilik içindeydiler ekip olarak.  Tabi 15 Temmuz olayları, darbe girişimi, ve sonrasında yine hareketli günler geçirdiler.

            Yani sürekli seçimler dönemi ve sürekli bir çalışma içinde oldular. Diğer tarafta hizmet üretmek için çalışma yaptılar.   Bu anlamda  Filyos Projesinin (ki KARDEMİR AÇISINDANDA HAYATİ ÖNEME HAİZ BİR ÖNEMLİ PROJE)  arsa tahsisi firmacıya  yapıldı. 

           İsmet Paşa Projesi de ilan edilme aşamasında.  2004 yılından beri Saylar’ın bu projeyle ilgili yaptığı açıklama şu şekildeydi. “ İsmet Paşa Projesi bittiği zaman, insanlarımız ya keşke bunu 15-20 sene önce yapsaydıkda  bu şehir  daha önceden bu kadar büyüseydi diyecek. Ben diyorum. İsmet Paşa başladıktan sonra 5 ila 10 yıl içerisinde biz Gebze’yi  geçip Bursa konseptine yaklaşacağız. O şekilde  bir sanayileşme alanı olacak.  Burası Türkiyenin ağlarından birisi olacak, bunu da göreceğiz, bunu da inşallah hep beraber başaracağız. “

           İsmet Paşa Projesi   şekilde devam ediyor. Orada ki projelerin metre kareleri büyük , 100 bin metre kare  150 bin metre kare, 200 bin- 250 bin metre kare olacak, istihdam olacak, şehir kalkınacak, ekonomi büyüyecek, istihdam artacak…

          Önemli işler bunlar  yine OSB’DE 7-8 DEMİR ÇELİK KÖKENLİ, İÇERİKLİ FİRMA kurulmak üzere, tahsisler yapıldı, tapular verildi ve ciddi bir hareketlilik var ora da .

          Özetle, Saylar yönetimi 2 yılda bir taraftan seçimden seçime koşturdu, bir taraftan hizmet üretmek için mücadele verdi. Tabi siyasette ne yaparsanız yapın, seven de sevmeyen de olur. Bu siyasetin bir cilvesidir.

          Bu cilvelerden de nasibini aldı Saylar… Geçmişte yaşanan bazı durumlar oldu. Ama şu an için bizim görebildiğimiz kadarıyla o süreçler de bitti. Dostluklar kuruldu.

         Kentle, partilerle, sivil toplum örgütleriyle, belediyeylei, odalarla , derneklerle uyum içerisinde bir çalışmanın da yani Yenikapı ruhunun devamının gelmesi noktasında da adımlar atıyor Saylar, ne diyelim. Allah kolaylıklar versin…Birlikte rahmet vardır sonuçta…

AK PARTİ OYLARI ANKETLERDE YÜKSELİYOR PEKİ YA GERÇEKTE…

         15 Temmuz darbe girişiminden sonraki sürece bakılacak olursa, tamam büyük bir felaket atlatıldı o konuda hemen tüm görüşteki insanlar hem fikir ama işin siyasi boyutuna gelince  bu girişim başarısız olması itibarıyla, o anlamda sonucu itibarıyla Ak Parti’ ye yaradı gibi görünüyor.

       Bazı anketler de Ak Parti’nin oylarının arttığı söyleniyor ki kanaatimiz de bu yönde. Yani gerçekten de darbe girişimi sonrası yaşanan süreçte Ak Parti’nin oyları artıyor, yükseliyor gibi.

          Şimdi biz burada bir komplo teorisi falan yazmayacağız.  Çünkü darbe girişimi başarılı olsaydı Cumhurbaşkanı mesela ele geçirilseydi, belki şimdi öldürülmüş olacaktı.

    E, ne demişler öldürmeyen , oldurur, YAŞATIR VE BÜYÜTÜR yani. İşte şimdi Ak Parti’de oy oranlarının arttığı  bazı anketlerin bu yöndeki  göstergeleri gerçek  görünüyor.

2017 ‘DE SEÇİM OLACAKSA ADAYLAR KİMLER OLACAK ?

Şimdi, toplumda 2017 ‘de seçim olacağına yönelik kanaat hakim bir durumda. Hemen her partili 2017’de seçim yüksek ihtimaldir diye görüş belirtiyorlar.

Peki 2017’de bir erken genel seçim olursa Karabük’te kimler aday olur, kimler olmaz.

Bakın kimlerin aday olacağının önemli olduğu gibi kimlerin aday olmayacağı da olası seçim sonuçlarına ciddi bir biçimde etki eder…

Yazının devamını Karabük FARKLI Gazete’den okuyabilirsiniz…

Bu yazının tamamı 30 Eylül 2016 Tarihli Karabük FARKLI Gazete’deki köşemizde yayımlanmıştır.

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle