Hoşgeldiniz  

Seçimler ve Karabük

Okan Küçük | 05 Aralık 2013 | Yazar A- A+

                                   *

                    Seçimler ve Karabük…

                                 *

               Artık malum Karabük’te  Sayın Mehmet Ceylan’ın ve Sayın Rafet Vergili’nin adaylıkları kesinleşti. 

            Peşinen söyleyelim, seçim yarışı  hareketli geçecek. Çünkü her iki aday da güçlü.

             Sayın Vergili malum, neredeyse imkansızı başararak bir önceki seçimleri kazandı. Projelerle Karabüklünün karşısına çıkmıştı. Hatta o zaman birileri projeleri için amiyane tabirle atıyor yapamaz demişlerdi. Gelinen nokta da önceki seçim döneminde vaat ettiği projeleri kdv’siyle beraber yaptı. Bir Kent Meydanı kaldı o da yakında bitecek gibi görünüyor.

            E ,  tabi bu yapılanları Karabüklü görüyor. O noktada da Sayın Vergili Karabük’te beğenilen/sevilen bir isim. 

            Bunu zaten Ak Parti Genel Merkezi de biliyor ve farkındaki diğer aday adaylarından birini değil de, Sayın Mehmet Ceylan’ı Kalkınma Bakan Yardımcılığı  görevinden alıp Karabük’e aday yaptı.

          Şimdi Sayın Ceylan da bugüne kadar almış olduğu görevler ve bırakıp geldiği son görevi itibarıyla oldukça tecrübeli/deneyimli, Ankara’yı yakınen bilen , bürokratik yapıyı bilen  bir isim.

          Yani boş bir isim değil, yani ağır bir isim, yani seçimler oldukça hareketli geçecek…

           Karabük’te projelerin yarışacağı bir seçim olacağını şimdiden görüyor ve seviniyoruz. Çünkü bizim Karabüklü olarak öncelikli tercihimiz Karabük’te büyük projelerin yarışması.

             Projeler yarışsın ki Karabük daha da büyüsün/gelişsin. Her iki aday da büyük projeler ortaya koyabilecek çapta ve güçte isimler.

           Biz her şey den önce Karabük’ümüze hayırlı olsun diyoruz. Seçimler de projeler yarışsın Karabük kazansın diyoruz. Tabi seçim çalışmalarını yakından takip edeceğiz.  Kim nasıl çalışıyor, kimin ne projesi var bunları yazılarımızla ve yorumlarımızla değerlendireceğiz. Daha seçim çalışmaları başlamadı. Önümüzdeki hafta itibarıyla başlayacaktır. Biz de  hem gazetemizdeki köşemizden hem BATI TV’de hafta içi her akşam yapacağımız yorumlarımızdan hem de internet ortamından  Karabüke aktarımlar/paylaşımlar yapacağız.

                                                                             *

                                              BİR ÖYLE, BİR BÖYLE SİYASETİ.

                                                                             *

 

                    Değerli okuyucu ; Eski Belediye Başkanlarından Sayın Dursun Altıparmak’ın CHP Genel Merkezi ile Karabük Belediye Başkanlığı noktasında görüşmeler halinde olduğunu söylemesi ayıp olmasın ilk biz gündeme getirmiştik.

                   Şunun hemen altını çizelim ki Altıparmak’ın CHP Genel Merkezi ile görüştüğünün bilgisini aldığımız kişiler bize bu bilgiyi verirken Altıparmak lehine vermişlerdi. Yani bu olaydan memnuniyet duyarak bu haberi  bize vermişlerdi.

             Biz de o sıralarda  Ak Parti’den Adaylık Başvurusu yapmadığı için bu haberi de onu sevenlerden (yani aleyhine olan kişilerden değil) duyduğumuz için atlatma haber kabilinden hemen yapmıştık.

         Vay, kıyametler koptu. Sayın Altıparmak, bizi aramak yerine başka bazı gazetecileri arayarak “Ak Partiden adaylığının önüne geçilmek istendiği için böyle maksatlı/kasıtlı haberler yapıldığını, 2009 yılında da  kendisine CHP’den adaylık teklifi geldiğini muhafazakar biri olarak sağ siyasette bulunduğu için kabul etmediğini  şimdi de öyle bir görüşmenin kimseyle olmadığını. olamayacağını” falan  söylemişti.

      Uzatmayalım, bu yukarıdaki sözleri söyleyeli 10 yıl , 5 yıl, 2 yıl falan değil sadece 2-3 hafta geçti.

      Şimdi ise  (bazı gazeteci meslektaşlarımıza) Sayın Altıparmak ;

                    “CHP’den   Belediye Başkan adayı olmam konusunda  yoğun bir teklif var. Karabük’e hizmet etmek benim için her zaman onurdur. Şu an değerlendiriyorum. Ben siyaseti her zaman bir hizmet aracı olarak gördüm Önümüzdeki hafta içinde bazı şeyler daha da netleşir.”diyor.

              Şimdi  biz ne diyelim ? Söylenecek bir şey var mı? Sorulacak bir şey var mı ? Daha iki hafta öncesine kadar Ak Parti’den adaylık peşinde koştuğunu kendisi açıklayan, CHP’den adaylık görüşmesini  biz haber yaptığımız da maksatlı haber olarak Ak Parti adaylığını istemeyenlerin uydurduğu bir haber olarak niteleyen  ve kendisinin sağ siyasette olduğunu yani bir sağa bir sola  yalpa yapmadığını söylediği haber olan Sayın Altıparmak’a o zaman uzun ama tek bir soru soruyoruz.

 

                     AK PARTİ ADAYLIĞINIZ YOĞUN ÇABALARINIZA RAĞMEN OLMADI. ŞİMDİ SAĞDAN SOLA GEÇEN BİR YAPIDA OLMADIĞINIZI SÖYLEYEN BİRİ OLARAK CHP İLE GÖRÜŞTÜĞÜNÜZÜ ARTIK KENDİNİZ İLAN ETTİNİZ. ŞİMDİ GELİNEN SÜREÇTE  EĞER CHP ADAYLIĞI DA OLMAZSA/ANLAŞAMAZSANIZ FALAN, KARABÜK’TE KURULU BİR ÖRGÜTÜ OLMAYAN ÖRNEĞİN  (KÜRTÇÜ  PARTİ OLARAK BİLİNEN) BDP’DEN DE  ADAY OLMAYI DÜŞÜNÜR  MÜSÜNÜZ ?

         Sorum bu kadardır, şimdilik…

                                                            *

         Not: Sayın Altıparmak’ı önceki gün 2 kere aradım. Telefonumun kendisinde kayıtlı olduğunu daha önceki görüşmelerimizden dolayı biliyorum. Ama Sayın Altıparmak telefonumuzu açmadı ve geri dönme lütfunda ! bulunmadı. Çok önemli değil de, hani okuyucunun bilgisine sunayım.

       Notun Devamı:  Aslında Altıparmak’a özel  bir nedenden dolayı ayrıca saygı duyan biriyim, kendisi bunu bilir ama … Hani telefonlarımızı dahi açmıyorsa, kendi bileceği iştir, her şey bir yere kadardır yani.

    Bir Not Daha: Bu CHP’ye de Ak Parti de Aday olamayan lazım herhalde. Onu da yarın yazarız.

                                                                   *

                                       SAFRANBOLU’DA SON DURUMLAR

                                                                  *

                  Ak Parti Karabük Adayını belirledi. Şimdi sıra geldi Safranbolu’ya. 5 Aday Adayı yarışıyor orada ama bize ulaşan BİLGİ VE DUYUMLARA GÖRE BİR SÜRPRİZ OLMAZSA MEVCUT BAŞKAN NECDET AKSOY İLE YOLA DEVAM EDECEK SAFRANBOLU’DA AK PARTİ.

 

               Aday  adaylarından olan uzun zamandır tanıdığımız, yıllarca TBMM’ye gittiğimizde illaki yanına uğrayıp bir çayını içtiğimiz, değerli bir isim olan Sayın Ali Keskinkılıç’ın adını da duyuyorduk ama, gelinen süreçte bir çok yerden Sayın Aksoy’un işi bitirdiğini duyuyoruz.

     Tabi Safranbolu’da da Karabük’teki gibi bir sürpriz yaşanmazsa. Yani mevcut adayların tamamının dışından biri Karabük örneğindeki gibi gelmezse. Bu olabilir mi siyaset bu, Karabük’te oldu Safranbolu da küçük bir ihtimal de olsa olabilir mi?  Peki olursa kim olur? İşte Karabük’te dolaşmya başlayan bir isim var. Bir Ovacıklı’nın ismi onu da yarın yazalım. Bugün 3 ayrı yerden duyduk bu ismi. Önceki dönem Karabük Belediyesi içinde adı geçen bir isimdi. Yarın yazarız.

             Safranbolu  CHP’de ise Mustafa Eren’in adı aday olabilecekler arasında yer yer konuşuluyor hatta Safranbolu MHP’den bile aday olabileceği konuşuluyor ama bu iki söylenti de doğru değil. Yani Sayın Eren, herhangi bir siyasi partiden aday falan değil. Ötesi laf-ı güzaf, yani…

         Sayın Bülent Türkoğlu ise, koşturuyor, çalışıyor. Safranbolu Belediyesine karşı çok sert eleştiriler ortaya koyuyor. Bize göre CHP’den adaylığı hak eden bir isim.

          Safranbolu MHP’de ise  çalışmalar hızlanıyor.  Adayın belli olmasının ardından hareket başlar. Adaylık noktasında Sayın Mustafa Özata’nın isminin geçtiğini bir çok yer de duyduğumuzu söyleyelim. Kendisi ile bir telefon görüşmesi yaptık. O , kendisine bildirilen herhangi bir konu olmadığını ama her şekilde MHP’nin hizmetinde olacağını söyledi. Adaylık verilirse kabul eder misiniz dedik. Eğer o yönde bir irade tecelli ederse hizmetten ve görevden kaçacak değiliz. Aday olup olmamak meselesi değil her şartta partimizin hizmetindeyiz, dedi.

                                                         *

 

Not: Bu yazı 04.12.2013 Tarihli Karabük’ün Sesi Gazetesi’nde de yayımlanmıştır.

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle