logo

Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek Verildi.

Karabük Valisi Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Karabük Valiliği ev sahipliğinde şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen akşam yemeğinde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Yemek öncesi Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, şehit aileleri ve gazilerin bulunduğu masaları ziyaret ederek, konuklarını tek tek selamladı.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Haftası etkinlikleri kapsamında, şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelmekten büyük bir onur duyduğunu belirten Vali Fuat Gürel, “Bu akşam bütün Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle hep beraberiz, birlikteyiz. Sadece 15 Temmuz Şehit Aileleri ve Gaziler olarak değil bütün Şehit ailelerimiz Gazilerimiz ile bir aradayız. Ülkemizin bekası için birlik ve bütünlüğü için canını ortaya koyan şehitlerimizi anmak ve aynı zamanda kahraman gazilerimizi bir araya getirmek münasebetiyle birlikteyiz. 15 Temmuz ülkemizin bütünlüğüne birlik ve beraberliğine seçimle işbaşına gelen yöneticileri bertaraf etmek adına gerçekleştirilen bir kalkışmanın adıdır. Hiç aklımızda olmayan bir akşamda, hiç düşünmediğimiz bir anda, içimizden birileri yıllarca beraber çalıştığımız omuz omuza silah arkadaşlığı yaptığımız mesai arkadaşlığı yaptığımız belki hiç aklımızdan geçmeyen insanların ihanetine hainliğine uğradık. İnşallah bundan sonraki süreçte bu tür durumları yaşamayız, bu hainler aslında milletimizin çocuklarını yetiştirirken, askere gönderirken, şehitliğe gönderdiğini unutacak kadar kendi insanını tanımayan gaflet içerinde olan hainlerdir. Çünkü bizler asker bir milletiz, askere gittiğimizde bu vatan için kendimizi, babamızı, eşimizi, çocuklarımızı şehadete gönderdiğimizi bilmeyecek kadar gaflet içindelerdi. Kurtuluş Savaşında, Çanakkale’de diğer taraftan İç Güvenlik ve terörle mücadelede hiçbir zaman gözümüzü tehlikeden sakınmadık ne gerekirse yaparak şehitler verdik, gaziler verdik ve şu anda hala vermeye devam etmekteyiz.

Anadolu toprakları bulunduğu coğrafya itibariyle dünyanın göz bebeği ve dünyanın merkezinde olan bir coğrafya buranın korunması buranın geleceğe taşınması ve çocuklarımıza bırakılması için gerçekten de bir bedel ödemek gerekiyor bu anlamda sizler bedel ödemiş insanlarsınız bedel ödemiş anne babalar çocuklarsınız bu ülkenin toprağı için bekası için çok büyük bedeller ödediniz.

Milletimiz size şükran duymakta, bizlerde bu manada sizlere şükran duyuyoruz, ben tekrar bir araya gelmemizden dolayı duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum, hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah bu vesile ve bundan sonra ki vesilelerle bir araya gelmeye gayret göstereceğiz, şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum, gazilerimize sağlık sıhhat diliyorum. İnşallah bundan sonra ki süreçte şehit vermeyiz ama icap ettiği zaman gerektiği zaman çocuklarımızı şehit vermekten kaçınmayacağımızı bütün dünyaya ilan etmekte de fayda var.”diye konuştu.

Yemeğe Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel’in yanı sıra; Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Ağır Ceza Reisi Mustafa Duran, Vali Yardımcısı Ahmet Karatepe, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, 15 Temmuz Şehitleri Barış Efe ve Metin Arslan’ın ailesi, protokol üyeleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

Karabük Valisi Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Karabük Valiliği ev sahipliğinde şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen akşam yemeğinde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ