logo

Şenpazar’da Hayat Normale Dönüyor

Geçtiğimiz hafta aşırı yağış sonrası sel felaketinden etkilenen Kastamonu Şenpazar ilçesinde hayat normale dönüyor.

Vali Fuat Gürel koordinasyonunda Karabük İl Özel İdaresi ekipleri, Şenpazar’ın köy yollarında ve su isale hatlarında bakım ve onarım işlemlerine tüm gücüyle devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında; Karabük İl Özel İdaresi ekipleri Şenpazar Dereköy yolunu malzeme serimi yaparak yolu ulaşıma daha elverişli hale getiriliyor.

Köy bağlantı yollarının bakım ve onarımının yanında köylerin su ihtiyacını da gidermek için çalışan Karabük İl Özel İdaresi teknik personeli bu bağlamda, Şenpazar İlçesi Harmangeriş, Tepecik ve Aşıklı köylerinin içme suyu hattının bağlantısını da gerçekleştirdi.

Şenpazar İlçesi’nde Karabük İl Özel İdaresi ve diğer kurumlarında çalışmalarını sahada inceleyen Vali Gürel; “ Yaklaşık bir hafta önce bölgede yaşanan sel afetinin ardından ilçeyi eski haline dönüştürme çabalarımız devam ediyor. Karabük İl Özel İdaresi ekiplerimiz ve diğer kurumların personelleri ile İlçemizi sel afetinden önceki haline dönüştürmek için çabalıyoruz. Çalışmalarımız da meyvelerini vermeye başladı. İş yeri sahipleri dükkânlarını açmaya başladı, vatandaşlarımız günlük işlerini yapar hale geldi. Köylerimizde su sorunu yaşayan vatandaşlarımızın sorunu çözüldü. Ulaşım sağlanamayan köy yolları temizlendi ve malzeme serimi yapıldı. Şuan aşama aşama normalleşme sürecini burada hep birlikte görüyor ve yaşıyoruz. İnşallah Şenpazar İlçesi’ni eski halinden daha iyi duruma getireceğiz” diye konuştu.

Geçtiğimiz hafta aşırı yağış sonrası sel felaketinden etkilenen Kastamonu Şenpazar ilçesinde hayat normale dönüyor.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ