Hoşgeldiniz  

Serdar Dereli; Engelliler Günü Mesajı yayınladı.

Okan Küçük | 10 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

               AK Parti Karabük Milletvekili  A.Adayı Serdar Dereli 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

        Dereli; “Engellilerimiz için AK Parti iktidarı çok önemli adımlar atmıştır. Ak Partimiz bütün vatandaşlarımıza olduğu gibi, engelli kardeşlerimize de daha güzel, daha yaşamaya değer bir Türkiye sunmanın gayreti içerisinde çalışmakta.” Dedi.

                Dereli mesajında şunları söyledi; “10-16 Mayıs Engelliler Haftası, engelli vatandaşlarımız ve aileleri açısından önemli bir haftadır. Engelli sorunlarına dikkat çekilmesi, engellilerimiz için yapılması gerekenlerin gündeme getirilmesi anlamında bu haftanın engelliler haftası olarak kutlanmasında büyük faydalar vardır. Engellilerimizin haklarının iyileştirilmesi, hayat standartlarının geliştirilmesi açısından yeniden bir değerlendirme ve muhasebe yapma imkanı sağlayan bu anlamlı haftada tüm engellilerimizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” dedi. 

“AK PARTİMİZ ENGELLİLERİMİZE POZİTİF AYRIMCILIK YAPMIŞTIR.”

             Dereli; hiç kimsenin, ileride engelli olmamak için bir garantisi yoktur. O nedenle engellilerimizin sorunlarını paylaşmak hepimizin görevidir, diyerek  “Ak Partimiz iktidara geldiği ilk günden bu yana engellilere “pozitif ayrımcılık” ilkesiyle yaklaştı. Özellikle 2005 yılında çıkartılan Engelliler Kanunu bu alanda çığır açmıştır. Bu kanunla eğitimden bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar engellileri ilgilendiren pek çok iyileştirme gerçekleştirildi. İlk kez evde bakım desteği başlatıldı.  Engelli Memur Seçme Sınavı hayata geçti.  Engelli çalıştıran işverenlere prim teşviki sağlandı. Engellilere kolay emeklilik yolu açıldı.Özetle Ak Parti iktidarımız , Engellilerimiz ile hayat arasındaki engelleri elimizden geldiğince ortadan kaldırmak için çalışmaya; bütün vatandaşlarımıza olduğu gibi, engelli kardeşlerimize de daha güzel, daha yaşamaya değer bir Türkiye sunmanın gayreti içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm engelli vatandaşlarımızın engelliler haftasını kutluyor, aileleri ile birlikte sağlık ve huzur dolu bir hayat geçirmelerini dilerim.”

 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle