Hoşgeldiniz  

Sertifikalı Fidan Ve Tohumluk Dağıtımı Yapıldı

Okan Küçük | 27 Mart 2018 | Genel A- A+

İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğünce hazırlanarak uygulamaya alınan ve üreticilerden toplanan talepler doğrultusunda “Meyveciliği Geliştirme Projesi” çerçevesinde tedarik edilen sertifikalı meyve fidanlarının dağıtımına başlandı.

Bu yıl projeli alanlarda asgari 1 dekar ve üzerinde uygulamaya başlanan “Meyveciliği Geliştirme Projesi” çerçevesinde Ceviz fidanı dağıtımı gerçekleştirildi.İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğünce Karabük’te ilk kez “Mavi Sertifikalı Ceviz Fidanı” dağıtımı yapıldı. Önümüzdeki günlerde ise; aşılı ve köklü bağ çubuğu, vişne ve kiraz fidanları belirlenen proje kapsamında üreticilere ulaştırılacaktır açıklaması yapıldı. Bu yıl uygulanan kurallar çerçevesinde Karabük’te kapama meyve bahçelerinin arttırılması hedeflenmekte.Yem bitkilerinin geliştirilmesi projesi kapsamında ise hayvancılığın en önemli girdilerinden olan kaba yem ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla sertifikalı yonca, korunga ve adi fiğ tohumunun dağıtımı tamamlandı.Nadas alanlarının daraltılması için uygulamaya konulan “Yemeklik Dane Baklagillerin Üretiminin Geliştirilmesi” projesi kapsamında sertifikalı Nohut tohumluğu da üreticilere ulaştırıldı.İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Şahin “İl Özel İdaresi kaynakları ile tedarik edilerek üreticiye ulaştırılan sertifikalı meyve fidanı, yem bitkisi ve yemeklik dane baklagil tohumluklarının üreticilere ve tarıma hayırlı olmasını temenni eder, bol ve bereketli bir üretim sezonu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz. Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Türk Firmaları Avrupa’da Göz Dolduruyor

Ünal Karaman: “Ben Buraya Hikayeden Gelmedim”

KBÜ’de ‘Cephe Gerisinde Vatan Savunması’ Konferansı

Okan Küçük Yorumluyor… KARABÜKSPOR’U BU HALE GETİRENLER ORTAYA ÇIKIYOR.  RESMİ KURUMLAR DERHAL HAREKETE GEÇMELİ…HER TAŞIN ALTINDAN HAKAN AYVAZ ÇIKIYORSA ARKA PLAN DA AÇIKÇA ORTA DA DEĞİL MİDİR ? PLANA GÖRE 153 MİLYON DAHA KARDEMİRDEN  HÜPLENECEKMİŞ DEMEK Kİ DE GÜLEÇLER O İŞİ BOZMUŞ ÇOK ŞÜKÜR…KARABÜK TSO SEÇİMLERİ VE OLASI ADAYLAR…                                    

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle