Hoşgeldiniz  

KBÜ’nün Sinema Eğitiminde ki Başarısı

| 18 Ocak 2019 | Genel, haber A- A+

Bunu Paylaş

         Karabük Üniversitesi, 2017 – 2018 yılı film festivali değerlendirme sonuçlarına göre ödül alan film yönetmenlerinin sinema eğitimi aldığı okullar sıralamasında ilk 10 üniversite arasına girdi.

       Safranbolu Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümü öğrencileri uygulamaya dayalı aldıkları sinema eğitimiyle ulusal ve uluslararası film festivallerinde çok sayıda ödül aldı ve 2017 – 2018 yılı film festivali değerlendirme sonuçlarına göre köklü üniversiteler arasına girmeyi başardı.

         Hayri Çölaşan tarafından her yıl yapılan ve kameraarkasi.org. sitesinde yayımlanan kapsamlı film festivalleri araştırmasında, Karabük Üniversitesi, ödül alan film yönetmenlerinin sinema eğitimi aldığı okullar sıralamasında ilk 10 üniversite arasında yer aldı.

        Listede sinema eğitimi veren üniversitelerin tamamı iletişim fakültelerinin radyo, sinema ve televizyon bölümleri ile güzel sanatlar fakülteleri sinema ve televizyon bölümünden mezun veya okuyan yönetmenler iken, tek meslek yüksekokulu mezunu veya okuyan yönetmenlerin Karabük Üniversitesi Radyo ve Televizyon programcılığı bölümünden çıkması, verilen eğitimin kalitesini ve önemini ortaya koyuyor.

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle