Hoşgeldiniz  

Siyah minibüs paylaşımları yalan çıktı.

Okan Küçük | 05 Nisan 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

               Karabük Yenişehir Okullar Bölgesinde siyah minibüsle çocuk kaçırma diyerek sosyal medyada paylaşılan ve velileri endişeye sevk eden,neredeyse paylaşım rekorları kıran bir fotoğraf  olayının aslının olmadığı ortaya çıktı.

              Konuyla ilgili görüştüğümüz Karabük Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, konunun  doğru olmadığını ilgili paylaşımın ilk olarak Karabük’te değil Ankara da yapıldığını ve konuyla ilgili dün Ankara Valiliğinin bir açıklama yaparak  Siyah bir minibüsle  çocuk kaçırma girişiminde olduğu iddia edilen plakası da verilen aracın bir veliye ait olduğu ilgili olayında Ankara  Yenimahalle Verimer İlkokulunun Müdürünün paylaştığının ortaya çıktığını ve ilgili müdüre de inceleme başlatıldığını  konunun kesinlikle Karabük ile bir ilgisinin bulunmadığını söyledi.

Ankara Valiliğinden Açıklama

        Konuyla ilgili dün Ankara Valiliğinden bir açıklama yapıldığı da öğrenildi. Ankara Valiliği, öğretmenleri siyah renkli bir minibüsün ara sokaklarda ve okul etrafında dolaştığını belirterek daha dikkatli olmaları yönünde yazıyla uyaran Yenimahalle İlçesi Faruk Verimer İlkokulu Müdürü Erhan Tosunöz hakkında “gerekli araştırma ve incelemeyi yapmadan, sıralı amirlerine ve güvenlik güçlerine bilgi vermeden, öğretmen ve öğrenci velilerini korku ve paniğe sevk edecek şekilde yazı yazdığı” gerekçesiyle inceleme başlattı. Şüpheli aracın bir veliye ait olduğu ve bu araçta tehlikeli bir durumun olmadığının da altı çizildi.

Siyah minibüsle infial yaratmıştı: Ankara Valiliğinden açıklama

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Tosunöz’ün, kendisine gelen bir telefon bilgisi üzerine siyah renkli bir minibüsün ara sokaklarda ve okul etrafında dolaştığını ifade ederek öğretmenleri daha dikkatli olmaları için bir yazı ile uyardığının tespit edildiği kaydedildi. Okul Müdürlüğünün yazısında bahsi geçen araç ile ilgili yapılan araştırmada söz konusu aracın bir veliye ait olduğu bildirilen açıklamada, “Faruk Verimer İlkokulu Müdürü Erhan Tosunöz’ün, gerekli araştırma ve incelemeyi yapmadan, sıralı amirlerine ve güvenlik güçlerine bilgi vermeden, öğretmen ve öğrenci velilerini korku ve paniğe sevk edecek şekilde yazı yazdığı anlaşılmıştır. Endişe ve korkuya yol açan bu durum ile ilgili olarak Valiliğimizce inceleme başlatılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Karabükspor’u böyle bitirdiler…

Atatürk heykeli konusuna açıklama geldi.

YORUM KARABÜKLÜLERİN…

CEO AYVAZ PARANIN ŞEYSİYMİŞ MEĞER, PSİKOLOĞU…

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle