Hoşgeldiniz  

Siyah minibüs yalan haber çıktı.

Okan Küçük | 05 Nisan 2018 | Genel, haber A- A+

               Karabük YeniŞehır okullar Bölgesınde paylaşılan ve neredeyse paylaşım rekorları kıran bir fotoğraf velileri endişeye sevk eden olayın aslının olmadığı ortaya çıktı.

              Konuyla ilgili görüştüğümüz Karabük Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, konunun  doğru olmadığını Karabük’te değil Ankara da olduğunu ve konuyla ilgili dün Ankara Valiliğinin bir açıklama yaparak  Siyah bir minibüsle Yenişehir Okullar Bölgesi’nde çocuk kaçırma girişiminde olduğu iddia edilen fotoğrafta ilgili aracın plakası da verilen aracın bir veliye ait olduğu ilgili olayında Ankara  Yenimahalle Verimer İlkokulunun Müdürünün paylaştığının ortaya çıktığını ve ilgili müdüre de inceleme başlatıldığını söyledi.

Ankara Valiliğinden Açıklama

        Konuyla ilgili dün Ankara Valiliğinden bir açıklama yapıldığı da öğrenildi. Ankara Valiliği, öğretmenleri siyah renkli bir minibüsün ara sokaklarda ve okul etrafında dolaştığını belirterek daha dikkatli olmaları yönünde yazıyla uyaran Yenimahalle İlçesi Faruk Verimer İlkokulu Müdürü Erhan Tosunöz hakkında “gerekli araştırma ve incelemeyi yapmadan, sıralı amirlerine ve güvenlik güçlerine bilgi vermeden, öğretmen ve öğrenci velilerini korku ve paniğe sevk edecek şekilde yazı yazdığı” gerekçesiyle inceleme başlattı. Şüpheli aracın bir veliye ait olduğu ve bu araçta tehlikeli bir durumun olmadığının da altı çizildi.

Siyah minibüsle infial yaratmıştı: Ankara Valiliğinden açıklama

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Tosunöz’ün, kendisine gelen bir telefon bilgisi üzerine siyah renkli bir minibüsün ara sokaklarda ve okul etrafında dolaştığını ifade ederek öğretmenleri daha dikkatli olmaları için bir yazı ile uyardığının tespit edildiği kaydedildi. Okul Müdürlüğünün yazısında bahsi geçen araç ile ilgili yapılan araştırmada söz konusu aracın bir veliye ait olduğu bildirilen açıklamada, “Faruk Verimer İlkokulu Müdürü Erhan Tosunöz’ün, gerekli araştırma ve incelemeyi yapmadan, sıralı amirlerine ve güvenlik güçlerine bilgi vermeden, öğretmen ve öğrenci velilerini korku ve paniğe sevk edecek şekilde yazı yazdığı anlaşılmıştır. Endişe ve korkuya yol açan bu durum ile ilgili olarak Valiliğimizce inceleme başlatılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Karabükspor’u böyle bitirdiler…

Atatürk heykeli konusuna açıklama geldi.

YORUM KARABÜKLÜLERİN…

CEO AYVAZ PARANIN ŞEYSİYMİŞ MEĞER, PSİKOLOĞU…

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle