Hoşgeldiniz  

Soba Zehirlenmelerine Gaz Alarm Dedektörü Önlemi

Okan Küçük | 12 Nisan 2018 | Genel A- A+

Karabük’ün Eskipazar ilçesi Kaymakamı Hüseyin Remzi Konak, soba zehirlenmelerinin önüne geçilmek amacıyla yaşlı ve dezavantajlı vatandaşlardan başlamak üzere karbonmonoksit gaz alarm dedektörleri taktırdı. 

                  Eskipazar Kaymakamı Hüseyin Remzi Konak, muhtemel bir soba zehirlenmesinin yaşanmaması için tafsilatlı bir proje çalışması yaptırarak karbonmonoksit gaz alarm dedektörü satın aldı. Özellikle yaşlı ve dezavantajlı vatandaşlardan başlamak üzere cihazları bizzat kendisi refakat ederek evlere kurulumunu yaptırmaya başladı. Sobaların yakılma süreci, baca sistemi, cihazın çalışması, uyarı sistemi gibi konularda ayrıntılı olarak ilgilileri bilgilendirdi. 
                 Büyükyayalar Köyü’nde Halide Pınarbaşı, Hamzalar Köyü’nde Mevlüt Kayabaşı, Beytarla Köyü’nde Halide Özdemir projeden ilk faydalanan kişiler oldu. Proje çalışması Eskipazar Kaymakamı Konak’ın bizzat katılımı ile İlçe merkezi ve köylerinde devam ediyor. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

KBÜ’de Uluslararası Robot Yarışması Başladı

Gökhan Azcan: “Adalet er geç mutlaka tecelli eder.”

STK’lardan Doğu Guta’ya Yardım Kampanyası

Ahmet Nur: ” Aşılanmaya çalışılan fitneler tutmaz…”

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle