Hoşgeldiniz  

Sonuç Aynı…

| 14 Şubat 2014 | Genel, Yazar A- A+

Bunu Paylaş

** *
BİR HAFTADIR, BEKLİYORUM. SONUÇ, AYNI DÜŞÜNDÜĞÜM GİBİ.
** *

“ CHP İL VE MERKEZ İLÇE OLARAK PARANIN YARISINI SİZE Mİ VERİYORLAR DESELERDİ YİNE ÖYLE VE SADECE BAKACAK MIYDINIZ ? TAFSİLATI YAZI DA…” başlıklı bir yazı yazmıştık. Alıntılıyorum ”CHP Kocaeli Milletvekilinin basın toplantısına da davet üzere gidip katıldık. Yani Karabük’te yayım yapan 3 televizyon , 5 gazete ve haber ajansları falan oradaydık. Son dönemdeki MODA tabirle “HEPİMİZ ORADAYDIK ”CHP Kocaeli Milletvekilinin yaptığı basın açıklamasının bitmesinin ardından son dönemdeki olaylarla ilgili sorular sorup, değerlendirmeleri alacaktık ki, bir CHP’li ayağa kalkarak ben bir soru soracağım dedi.
Karabük’teki bir durumdan (ki daha önce haber olan bir konuydu bu) şikayet ederken (ki konuyu yazmıyorum şimdi,ÖZELLİKLE ) orada bulunan az önce söylediğim bütün basın kurumlarını suçladı. Aslında suçladı demek hafif kalır, çamur attı, para yemekle itham etti demek durumu daha doğru anlatan ifadeler olur.Özetle CHP’li zat, şikayetçi olduğu konuda aylık 46Bin TL Haksız kazanç olduğunu söyleyerek bunu BASIN HABER YAPMIYOR ACABA BU PARANIN YARISINI DA BASINA MI VERİYORLAR, DEDİ.Tabi, oradaki basın mensubu arkadaşlarımız tepkilerini koydular…Hem basın tabi ki kendini savunur, kimseye o konuda ihtiyacı yoktur, ama… Bu olay yaşanırken, yani davetli olarak orada bulunan basının tamamına, amiyane tabirle çamur atılırken, ne CHP İl Başkanı olan Bayram Karadağ’dan ne de CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Adabaş’tan , çıt çıkmadı .Dedik; basının kendisini başkasının savunmasına ihtiyacı yok, ama mevzu o değil ki…Davet ettiniz geldik. Bir partili çıkıyor şu konuda basın haber yapmıyor paranın yarısını basına mı veriyorlar yoksa diyor, CHP İl ve Merkez İlçe Başkanı öylece ve sadece bakıyor.

*
Çıkıp ta ya öyle şey olur mu? Basındaki arkadaşlar sağolsunlar davet ettik geldiler, şimdi böyle basını haksızca suçlamak bize yakışır mı, bu olur mu, ayıp değil mi falan demiyorlar yani? Sadece bakıyorlar ve baktılar.

*
Bakın şöyle tersten tutalım aynayı, şimdi orada bir basın mensubu çıkıp aynı konu hakkında konuşup sonunda da ya CHP İl ya da Merkez İlçe Örgütü bu konu hakkında hiçbir basın açıklaması yapmadı? (ki bu doğru ilgili konuda CHP BİR AÇIKLAMA YAPMADI ŞU ANA KADAR) Acaba paranın yarısına size mi veriyorlar deseydi CHP İL VE MERKEZ İLÇE BAŞKANI YİNE ÖYLE VE SADECE BAKACAKLAR MIYDI ?
Bu sorunun cevabını vermeler kafidir. O zaman, yani bu soru bir basın mensubu tarafından kendilerine o şekilde sorulmuş olsaydı yapacakları şey ne olacaksa işte onu yapmalıydılar…

*
Ama, bunu yapabilmektir, mesele. Kimi yapabilir kimi yapamaz bunu. Kimlerin yapacağı bellidir aslında, kimlerin yapamayacağı belli olduğu gibi.” Demiştik ya, bir haftadır bekliyorum. Anılan il ve merkez ilçe başkanı basın mensuplarını en azından bir kez arayıp, orada Milletvekilinin önünde birden gelişen olay karşısında bir refleks gösteremedik ama, tabi ki böyle bir ithama katılmamız mümkün değil, biz davetli olarak geldiğiniz CHP Parti Binasında bir CHP’li tarafından maruz kaldığınız bu haksız/temelsiz ithamdan dolayı sizden özür diliyoruz ,falan gibisinden bir açıklama, yok yapılmadı.

*
Karabük’te CHP tarafından yerel basına verilen değerin bir göstergesi olsa gerek desek, abartmak olmayız sanırım. Sayın Karadağ ve Sayın Adabaş, beni yine yanıltmadınız. Olsun benim için çok önemli değil, çünkü ben zaman zaman bulunduğum yerlerden gerekirse hatırlatırım tekrar bunları, bizim için önemli değil yani. Ama bir kez de bu vesileyle gördük ki CHP’Yİ BU KAFALAR YÖNETİYOR, NEDİYELİM, CHP’LİLERE ALLAH SABIR VE KOLAYLIKLAR VERSİN…
***
CEVAPLANMAYAN SORULARIMIZ VAR, ONLARI BİR DAHA HATIRLATALIM
***
CHP Kocaeli Milletvekili’nin Karabük ziyaretinde CHP’de toplasanız 15-20 kişi ya vardı /ya yoktu. Sonradan çarşıda/pazarda gördüğümüz CHP’lilere neden yoktunuz diye sorduğumuzda bize “HABERİMİZ YOKTU Kİ.” Demişlerdi. Yani CHP’li Milletvekillerinin Karabük ziyaretinde CHP’lilere haber verilememişti. Zaten salonda bize bu söyleneni doğruluyordu. Biz de sormuştuk, hatırlatalım tekrar…

*
Neden CHP’Lİ BİR MİLLETVEKİLİNİN KARABÜK ZİYARETİNDEN CHP’LİLERİN HABERİ YOK ?CHP’LİLERDEN BU ZİYARET NEDEN GİZLENİYOR ? YA DA NEDEN GİZLENDİ? HABER VERİLMEDİ YANİ?
*
ORAYA KATILACAK KİŞİLERİN, PARTİYE GELEN MİLLETVEKİLİNE BAZI SAKINCALI ŞEYLER SÖYLEYECEĞİNDEN FALAN MI ÇEKİNİYOR CHP İL VE MERKEZ İLÇE BAŞKANLARI? BAZI SAKINCALI ŞEYLER Mİ VAR DA SAKINCALI ŞEYLER SÖYLENSİN AYRICA… MİLLETVEKİLİNİN DUYMASINI İSTEMEDİKLERİ BİR ŞEYLER Mİ VAR CHP İL VE MERKEZ İLÇE BAŞKANININ ?
*
NEDEN YANİ NEDEN HABER VERMEMİŞ OLABİLİRLER CHP’LİLERE, PARTİDAŞLARINA, YOLDAŞLARINA ?
*
YA BU CHP, KENDİ AYAĞINA SIKMAKTAN NE ZAMAN VAZGEÇECEK ACABA ?
** *
CEVAPSIZ SORULARA DEVAM….
***

     Daha önce sormuştuk. Safranbolu Belediyesi iktidarın yaptırdığı su arıtma tesisinin suyunu neden kullanmaz/ kullanmıyor ? DSP ADAYI Sayın Türkoğlu’nun iddiası olarak Safranbolulara, KANSEROJEN olabileceği iddia edilen Asbestli borulardan neden su içiriyor?
*
         Ayrıca, Karabük Belediyesi kaliteli suyu Karabüklülere 1 Lira 74 Kuruştan içirirken, Safranbolu Belediyesi su arıtma tesisinden almadığı /kullanmadığı suyu neden 2Lira 40 Kuruştan Safranbolulara içiriyor ?
*Karabük’te Belediyeyle ilgili sürekli demeçler veren Ak Parti İl Başkanı Sayın Ayar’ın bu konu da bir demeç vermek ister mi ? (TAMAM, MİLLETVEKİLLİĞİ ADAYLIĞI KONUSU DEĞİL BU… ) “HABERİ YOKTUR” Bence…
***
CEVAPSIZ SORULARA DEVAM….
***

18 Trilyon Lira’ya falan MALOLAN, ERER’İN YAPTIRDIĞI, BORCUN VERGİLİ , DÖNEMİNDE ÖDENDİĞİ BİR PROTOKOLLE UYSAL’A ( KARABÜK ÜNİVERSİTESİ) DEVROLUNAN TEPESİNDE TIP FAKÜLTESİ LEVHASI KONDURULAN O BİNA…HALA NEDEN BOM BOŞ DURUYOR ?
ÜNİVERSİTE DEVRALDI AMA BİR BEKÇİSİ BİLE YOK… RESMEN ÇÜRÜMEYE TERKEDİLMİŞ DURUMDA. ŞİMDİ SORMAK LAZIM DEĞİL Mİ SAYIN REKTÖR UYSAL’A;

*
           HOCAM MADEM KULLANMAYACAKTINIZ , NEDEN DEVRALDINIZ ? NEDEN O (GÖRDÜĞÜMÜZDE GURUR DUYDUĞUMUZ) TIP FAKÜLTESİ TABELASINI ORAYA KONDURMAKTAN BİR ŞEY YAPMADINIZ ? NEDEN DEVİR ALDINIZDA ŞU AN ÇÜRÜYOR/ÇÜRÜTÜLYOR ORADA BU BİNA ?
BUNLARIN GEREKÇESİ NE OLAKİ? BİZ KARABÜKLÜLER OLARAK MERAK EDİYORUZ, RİCA ETSEK AÇIKLAR MISINIZ?
** *
CEVAPSIZ SORULARA DEVAM….
***

     Bir süre önce Karabük Belediyesi-Karabük Üniversitesi arasında öğrencilerin Karabük’e ulaşımının rahatça sağlanması adına, Üniversite önünden Öğlebeli’nin altına bir hafif raylı sistem ile taşımacılık yapılmasını öngören görüşmeler yapılmıştı.Bu, raylı taşımacılıkla hem Karabük Üniversitemiz’e gelen öğrencilerin ulaşım sorunu çözülecek, hem de Karabük’e ekonomik bir can daha gelmiş olacaktı.”
*
 Bu projenin Sayın Rektör’ün ilgisizliği nedeniyle hayata geçirilmediği söyleniyor. Bu doğru mudur ? Doğruysa, bu projeyi Rektör’ün önce heyecanlanıp sonradan önemsememesinin nedeni nedir.
** *
CEVAPSIZ SORULARA DEVAM….
***

2014 Şubat ortalarındayız. İl Kütüphane BinaSI ÇOKTAN BİTTİ. ORADA ÖYLECE DURUYOR. Karabük Belediyesi işini yaptı Kültür Müdürlüğü’ne devretti.
*
Gelinen nokta dadaha önce 2013 yıl sonu gibi açılacağı söylenilen Kütüphanenin, yerel seçimlerden önce açıl-a-mayacağı biliniyor. Seçimlerden ne kadar sonra açılabileceği de meçhul…
*
Yani, Karabük Belediyesi binayı işletmesi için devrettiği Kültür Müdürlüğü’ne bakıyor, Karabüklü Vatandaş Kültür Müdürlüğüne Kütüphane Binasının açılması noktasında bakıyor, hatta ve hatta koskoca bir bina bitmiş halde Karabük İl Müdürlüğü’ne bakıyor… Ama görülüyor ki İl Kültür Müdürlüğü de Binaya bakıyor…
*
Kültür Bakanlığı’ndan neredyse 5-6 aydır beklenen 750 Bin TL, gibi bir paranın olduğu ifade edilmişti. Sanıyoruz hala bekleniyor. Bu paralar nerelere gidiyor da Karabük’e 6 aydır gelmiyor, bilinmiyor. SONUÇ KÜTÜPHANE NE ZAMAN AÇILACAK , CEVAP BEKLENİYOR!
** *
CEVAPSIZ SORULARA DEVAM….
***
Yeni hastane için 2 Bine yakın BAŞVURU olduğu söyleniyor. Bu başvurular nereye yapılıyor , bilinmiyor. Yani aslında herkes elinde bir başvuru formu, ya da özgeçmişiyle birlikte Ak Parti İl Binasına gidip başvuru yapmaya çalışıyorlar. Dün biz de oradayken Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Sayın Erol Adakan’ın yanına tanımadığı bir bayan geldi. Bayan hastane için başvuru yapacağını söyleyince Sayın Erol Adakan , durumu şu şekilde kısaca izah etti gelen bayana.
Adakan: “Bizim parti olarak hastaneye alımla ilgili bir kontenjanımız yok. Beni göstererek bu arkadaşta basın mensubudur , Karabük Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Şahin’e bu konuyu sordular. Sayın Şahin, işe alım noktasında kura çekimi iyi olur şeklinde basına beyanat verdi. Şimdi, en doğrusunu işaret etti yani Sayın Milletvekilimiz , öyle olacaktır. Hem zaten şu an kaç kişi alınacak rakam belli değil. İşçi alımı zaten öyle görünüyor ki yerel seçimlerden sonra olacak. Kimsenin hakkı yenmeyecek. Kimseye torpil, kayırma olmayacak. Biz parti olarak başvurunuzla ilgili bir resmi birim değiliz. Sizin gibi gelenlere de bunları söylüyoruz. Ama bazıları ısrarla biz başvuru belgesi ya da özgeçmişimizi bırakmak istiyoruz diyorlar. Onlara bu konuştuklarımızı izah ettikten sonra alamayız/bırakmayın diyemiyoruz bırakıp gidiyorlar. Ha, bu arkadaşlardan bazı meslek erbabı olanlar var. Mesela siz muhasebeciyim dediniz. Öz geçmişinizi bırakınız eğer şahsi olarak muhasebeci arayan bir işletme olursa o raya öneririz…”
Tabi biraz daha var ama bu. O zaman biz soralım.
Yeni Hastaneye kaç kişi alınacağı ne zaman belli olacak ? Hastane’ye alımların seçimlerden sonra olacağı kesin mi ? Başvurular ne zaman ve nereye yapılacak ?
Konuyla ilgili Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği , İl Sağlık Müdürlüğü yetkileri bir açıklama yapacak mı ? Kamuoyuna yapılmış herhangi bir açıklama da yok. İnsanlar merak ediyor…
** *
CEVAPSIZ SORULARA DEVAM….
***
Karabük Belediyesi’nin Borcu 120 MİLYON TL’DİR şeklindeki Sayın Ceylan’a , Sayın ÖMER AYAR, VERMİŞ OLABİLİR Mİ ? BİLMEDİĞİMİZ İÇİN SORUYORUZ, OLABİLİR Mİ ?
Müdahaleci davranışları olduğu iddia edilmişti. O müdaheleleriyle ERER’e seçim kaybettirdiği iddiaları var . Bunlar doğru mu? Yani ERER’e kaybettiren Ayar mı? Ki siyasi sorumluluk başkanlı sıfatıyla ondadır.
Yine bir önceki seçimler de tabir-i caizse ölümlü bir kazası olan (Erer’in başkanlığının gitmesi) kendisi ise küçük bir sıyrık bile almadan bu kazadan kurtulan , şimdiler de Milletvekili Adaylığı istediğini kimseden saklamayıp söyleyen, yani Vekillik hülyalarına dalan (sanki daha önce bilgisiz ve tecrübesizmiş ve de Karabük’e hizmet etmemiş gibi ) Ceylan için “İnanın, şunu samimiyetle söylüyorum bugüne kadar edinmiş olduğu bilgi ve tecrübeleri Karabük’te hizmete dönüştürmek adına aramıza gelmiştir.” Diyerek AYARSIZ açıklamalarla adayı öveceğim derken yeren … Şimdi bu ifadelerin yarardan çok zarar verdiğinin farkında mı? Ya da şöyle soralım bu şekilde olan bir açıklama Sayın Ceylan için 2 dönem Milletvekilliği yaparken ve dahi Kalkınma Bakanlığı yaparken bilgili ve tecrübeli değil miydi , ve Karabük’e o zamanlarda da hizmet etmiyor muydu sorularını akla getirir bundan HABERİ VAR MI ?
****
En başından en sonuna kadar sorduğumuz sorulara bir cevap alamamak üzmüyor bizi. Biz ara ara/ dönem dönem ( burada www.karabukajans78.com da ve BatıTv’de) yazar, yine sorarız. Ta ki cevap gelene kadar… Gelmezse mi ? Dedik ya dönem dönem hatırlatırız kamu yararına soruyoruz, hatırlatmamızı yaparız…

*
Not: Bize ulaşıp cevap verecek olan herkes için köşemiz açıktır. 0544 360 1234 Telefonumuz. Karabukajans78@hotmail.com elektronik posta adresimizdir.

13 Şubat 2014Tarihli Karabük’ün Sesi Gazetesi’nde yayımlanmıştır.

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
escort bursa escort mersin bursa escort kayseri escort eskisehir escort sakarya escort escort kayseri bursa escort tuzla escort kıbrıs escort