logo

Sözen’den başkan ve milletvekillerine teşekkür

 Ak Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz ve İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen,  Karabük Öğretmenevi’nde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek bilgilendirmede bulundular.

KÖYDES Kapsamında 36 Proje Geliştirdik.

Karabük İl  Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen Köydes  çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Sözen; “Bildiğiniz gibi 2021 yılı için 27 Milyon 187 Bin tl  KÖYDES ödeneği tahsis edildi. Bununla birlikte biz ilçelerimizde programlarımızı seri bir şekilde gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımızda 36 proje geliştirdik.Bunlarda  20’si yol , 16’sı içme suyu projesini kapsamaktadır. Bunun dışında il özel idare çalışmaları kapsamında kendi bütçemizden gerçekleştirmiş olduğumuz; isale hatları, terfi hatları, yeni depolar , mevcut depoların  bakım onarımları gibi birçok projeyi de programa aldık.” şeklinde konuştu.

Köydes ödeneğini kapsamında 30.2 km asfalt planladıklarını ifade eden Sözen; milletvekillerinin bakanlık markajları sonucunda bakanlık ek ödenekleriyle köydes ödeneğinin 3 katına çıkarıldığını ve asfalt planlarını 30,2 km ‘den, 92,7 km’ye revize ettiklerini ifade ederek, bu gayret ve çalışmalarından dolayı il başkanı ve milletvekillerine de teşekkür etti.

Sözen: “KÖYDES ödenekleri kapsamında 30.2 km asfalt planlamıştık.  Tabi bu planlamaları yaparken il başkanımız ve milletvekillerimizle beraber bakanlıklara ziyaretler gerçekleştirdik. Ek projeler ve ek programlar noktasında bakanlıklar ziyaret edildi. Geçen ayın sonu itibarıyla  çok olumlu sonuçlar aldık. Bu çabalar , gayretler boşa gitmedi ve 30.2 km planladığımız asfalt bugün itibarıyla 92.7 km asfalt olarak yeni planlama yaptık. Bu anlamda il başkanımız ve Milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum, şükranlarımı arz ediyorum. Karabük adına çok önemli bir gelişmedir.  KÖYDES ödeneklerinin başkan ve vekillerimizin gayretleri sonucunda bakanlıkların kaynaklarıyla 3 katına çıkarılmasına vesile olmuşlardır. Bir kez daha teşekkür ederim.” dedi.

KÖYDES ödeneklerinin başkan ve vekillerimizin gayretleri sonucunda bakanlıkların kaynaklarıyla 3 katına çıkarılmasına vesile olmuşlardır.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ