Hoşgeldiniz  

STEAM Karabük Proje Sözleşmesi İmzalandı

Okan Küçük | 07 Eylül 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

  2018 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hazırladığımız ve BAKKA (Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı) tarafından kabul edilen “STEAM Karabük” Projemizin sözleşmesi İl Millî Eğitim Müdürü Ali KÖSE, Şube Müdürü Erdal ÜNGÖREN ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü  AR-GE Birim sorumlusu Erol GİRGİN’in katılımlarıyla Zonguldak  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı merkezinde  imzalandı.

            Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü  Ali KÖSE  “İlimiz merkez ilçe okulları öğretmen ve öğrencilerine yönelik yapılacak STEAM çalışmalarında  bu eğitim öğretim yılında 75 öğretmen ve 1000 öğrencinin aktif olarak yer alması hedeflenmiştir. STEAM, bilim, teknoloji, mühendislik, sanat, matematik temel becerilerinin hepsinin birlikte  bir eğitim programının içinde yer aldığı bir öğrenme disiplinidir. Öğrencilerin alacakları eğitimler sayesinde teknolojinin geleceği son nokta ile tanışmanın ve robotlarla kurguladıkları makineleri istekleri doğrultusunda yönetmenin yanısıra birlikte çalışması, grup dinamiğini, ortak akıl ile karar verebilmeyi öğrenecekler ve birlikte çalışmanın hazzını tadacaklardır. Bu projemizle Merkez ilçemizde 5 eğitim bölgesinin her birine bir STEAM merkezi kurarak öğrencilerimizin 21. yüzyıl eğitim becerilerini sağlıklı ve planlı bir şekilde almalarına katkı sunmak istiyoruz. Projemizin eğitim camiasına ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle