logo

STK’lar: ‘Gün birliğimizi, dirliğimizi koruma günüdür.’

Karabük Eskipazarlılar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı İdris ÇANKAYA’nında katıldığı STK Başkanları Erzurumlular Derneğinde toplanarak ortak hazırlanıp imza altına alınan basın bildirgesini okudu.


Sivil Toplum Kuruluşları adına hazırlanan basın açıklamasını okuyan Erzurumlular Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı İbrahim Bedir, İdlib bölgesindeki Türk askeri noktalarına havadan ve karadan hain bir saldırı düzenlendiğini ve bu saldırılarda ülkeyi yasa boğan şehit ve gazilerin olduğunu hatırlatarak
” Tarihi şan ve şerefle dolu Türk Silahlı Kuvvetlerine yapılan bu hain saldırıyı Karabük’teki STK’ler olarak şiddetle kınıyoruz. Ülke hudutlarımızın muhafazası, Esed zulmünün sonlandırılması, yeni oluşabilecek göçün önlenmesi, ülkemizdeki mültecilerin yurtlarına dönüşünün sağlanması ve huzurun tesisi amacıyla başlayan Bahar Kalkanı Harekatı’nı yürekten destekliyoruz. Bilinmesini isteriz ki aziz milletimizin ve kahraman Mehmetçiğimizin azmini ve kararlılığını sarsmayı hedefleyen bu tür saldırılar asla milletimizi ve ordumuzu yıkamayacaktır. Bu tarifsiz acıyı sinesinde derinden hisseden milletimiz, bütün iç ve dış düşmanlara karşı tarihten aldığı güç ve azimle mücadelesini, kararlılıkla sürdürecektir. Tüm zorluklarına ve acılarına rağmen birbirimize kenetlenme, birliğimizi, dirliğimizi koruma günüdür.” dedi.

Ülkeyi tehdit eden tüm unsurlara karşı yürütülen mücadelenin, geçmişte olduğu gibi bugün de devlet-millet bütünleşmesiyle birlik ve beraberlik içinde başarıya ulaşacağına yürekten inandıklarını ifade eden STK Başkanları TSK ile gurur duyduklarını dile getirdi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ