logo

Taha Özal Balkan Şampiyonu Oldu

14 Ağustos 2021 tarihinde Sırbistan Kraljevo kentinde  düzenlenen U-18 Balkan Şampiyonasında aralarında Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi öğrencisi Millî Sporcu Taha Özal’ında bulunduğu 4 x 100 metre Bayrak takımı 41.66 ile U-18 Türkiye rekorunu kırarak Balkan Şampiyonu oldu.

Antrenör Mustafa Toygor ile çalışan öğrenci Taha Özal 2020 yılında da U-16 Türkiye Salon Atletizm Şampiyonasında 60 metre ve 200 metre koştuğu yarışmalarda Türkiye Şampiyonu olmuştu.

2024 olimpiyatlarında dünya rekorunu hedefleyen öğrenci kazandığı başarıdan memnuniyetini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş “İlimiz Malum akademik başarısıyla temayüz etmiş bir ildir. Bizler akademik başarının yanı sıra öğrencimizin sosyal, sportif ve kültürel becerileriyle de ön plana çıkmaları ve her alanda gelişmeleri için son yıllarda yoğun bir çaba içerisindeyiz.  Bu çaba, çalışma ve gayretlerimiz sonuç vermiştir. Karabük olarak özellikle sportif etkinlikler için çok geniş imkanlarımız var. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile uyum ve koordinasyon içerisinde birçok proje yürütüyoruz. Ben öğrencimizi, onu yetiştiren Beden Eğitim öğretmenlerimizi, antrenörümüzü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

14 Ağustos 2021 tarihinde Sırbistan Kraljevo kentinde düzenlenen U-18 Balkan Şampiyonasında aralarında Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi öğrencisi Millî Sporcu Taha Özal’ında bulunduğu 4 x 100 metre Bayrak takımı 41.66 ile U-18 Türkiye rekorunu kırarak Balkan Şampiyonu oldu.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ