logo

TEKDER ABD Senatosu’nun kararını “YOK” saydı.

TEKDER ABD Senatosu’nun malum ucube kararını  “YOK” saydı.

TEKDER konuyla alakalı basın açıklaması yaptı. Yaptığı açıklamasında ise şu ifadeleri kullandı:”ABD Senatosu’nun 1915 Ermeni olaylarını soykırım olarak kabul etmesi akla ziyan bir karardır ve reddediyoruz

Bilindiği gibi 1815 Ermeni olaylarını soykırım olarak tanıyan ve tarihsel gerçeklerle asla bağdaşmayan bir karar tasarısı tasarısı maalesef ABD Senatosunda kabul edilmiştir. Kabul edilen söz konusu tasarı, bu coğrafyada bin yıldır daima barış ve kardeşlik temelinde hareket eden, sadece Türklerin değil, dünya mazlumlarının da tek umudu olan Türkiye’nin tarihsel gerçekleriyle bağdaşmamaktadır.

Türk Milleti, tarihin her döneminde barıştan yana olmuş, mecburen katıldığı savaşlarda bile soykırım uygulamak şöyle dursun, kadınlara ve çocuklara zarar vermemiş, onların tarihi ve kültürel değerlerine saygı göstererek sahip çıkmıştır. Irak’ta ve Suriye’de olduğu gibi savaştan ve terörden zarar gören milletlere de kucak açmıştır. Son olarak, Ülkemizin güvenliği adına sınırlarımızın terör tehdidinden arındırılması için Suriye topraklarında gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekâtı sırasında da masum siviller asla hedef alınmadığı gibi tarihi, kültürel ve dini yapılara zarar verilmemiştir.

Hal böyle iken kendini tarihe altın harflerle yazdırmış asil ve necip Türk Milletini soykırım yapmakla suçlamak; olsa olsa deli saçmasıdır. Olsa olsa Amerika’da Kızılderililer başta olmak üzere yedi kıtada mazlum milletlere vahşet uygulayan eli kanlı katil ABD’nin kendini unutturma çabasıdır. Abesle iştigalidir.

Diyoruz ki: Ey Amerika!

Bir an evvel aklını başına al! Ya bu kararı ya geri al, ya da başına çal!Senin karşında ne Irak var, ne Suriye var, ne de Kızılderililer var.

Senin karşında Haçlı ordularına karşı zaferden zafere koşan, Çanakkale’yi yedi düvele dar eden, Sevr’i yazanları İzmir’de denize döken kahraman Türk Milleti var. Büyük Türkiye var.

Sonuç olarak; ABD Senatosu’nun malum ucube kararını  “YOK” sayıyoruz. Her zaman olduğu gibi, ABD Senatosu’nun çizmeyi aşan ve tarihsel gerçeklerle bağdaşmayan aldığı karar nedeniyle de tek vücut devletimizin yanında ve emrinde olduğumuzu ilan ediyoruz.”ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ