logo

Tekder’ den Tesk’ e vefa ziyareti…

Teknikerler ve Yüksek Teknikerler Derneği (TEKDER)Genel Başkanı Murat Çatalçam, Genel Sekreter Yunus Şireci Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’i ziyaret etti.

TEKDER Genel Başkanı Murat Çatalçam, “TESK Başkanımıza yaptığımız bu ziyaret, TEKDER’ in esnafa olan vefa ziyaretidir.” dedi.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yaşanan Covid-19 pandemisi nedeniyle kepenklerini kapatmak zorunda kalan küçük esnafın zor günler geçirdiğini hatırlatan Çatalçam, “Çok sayıda insanımızı kaybettiğimiz bu pandemi sürecinde kuaförden kahvehaneye, börekçiden simitçiye, oto tamircisinden temizlikçisine kadar hayatımızın vaz geçilmezi olan küçük esnaflarımız geçici olarak kepenklerini kapatmak zorunda kalmışlardı.

TEKDER olarak biz de, ‘Şimdi Ücret, Sonra Hizmet’ parolasıyla başlattığımız “ASKIDA VEFA” kampanyasıyla küçük esnafımıza destek olmuştuk. Bu süreçte uzaktan görüşebildiğimiz TESK Genel Başkanımızla şimdi yüz yüze görüşme imkânımız oldu. TEKDER’ in çalışmalarının’ da konuşulduğu bu görüşmede, bize her türlü desteği vereceklerini ifade eden için değerli büyüğümüz olan Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” ifadelerinde bulundu.

TEKDER olarak esnaf ve sanatkârları desteklemeye devam edeceklerini belirten Çatalçam, esnaf ve sanatkârların en büyük çatı kuruluşu olan TESK’in Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in ‘’ uzun yıllara sari ‘’ tecrübelerinin kendileri için yol gösterici olduğunu sözlerine ekledi.

TEKDER’İN DESTEĞİ ÇOK KIYMETLİYDİ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve birlik ve dayanışma ruhunun bizi biz yapan güzel hasletlerden olduğunu kaydeden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken de,  “TEKDER’ in, pandemi nedeniyle zor günler yaşayan küçük esnafımıza destek olma adına ASKIDA VEFA kampanyası başlatması bizler için çok kıymetliydi.  Hani “İyi gün dostu çoktur. Gerçek dost kara günde belli olur’ diye güzel bir atasözümüz vardır. Pandemi nedeniyle küçük esnafımızın kepenklerini kapattığı dönemde kampanya düzenleyerek bize destek veren TEKDER kara gün dostumuz olmuştur. Bu anlamda Tüm TEKDER ailesine müteşekkiriz. TEKDER’in 1959’dan bugüne teknikerlerin sorunları yanında kurumsal sosyal sorumluluk projeleri mesleki ve teknik sorunları çözmeye yönelik çabalarını haklı ve yerinde görüyorum. Bu konuda gereken tüm desteği kendilerine vereceğiz.” dedi.

İçinde bulunduğumuz günlerde kontrollü normalleşmenin yaşandığına işaret ederek, esnafın bir daha kapanmayla karşı karşıya gelmemesini arzu ettiklerini dile getiren Palandöken, “Çarkların dönebilmesi için herkes elinin taşın altına koymalı, çok daha dikkatli olmalı. İnşallah millet olarak el birliğiyle bu işin üstesinden geleceğiz.” şeklinde konuştu.

TEKDER Genel Başkanı Murat Çatalçam, Genel Sekreter Yunus Şireci ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretin anısına TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’e TEKDER’in 61. Yıl Plaketini takdim etti.

Teknikerler ve Yüksek Teknikerler Derneği (TEKDER)Genel Başkanı Murat Çatalçam, Genel Sekreter Yunus Şireci Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’i ziyaret etti.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ